W końcu nad kreską

Stal Stalowa Wola wygrała drugi w tej rundzie mecz i opuściła w końcu strefę spadkową. Podopieczni trenera Rafała Wójcika pokonali u siebie sąsiadkę z tabeli Olimpię Zambrów.

Od pierwszych minut Stal w swoim zwyczaju zaatakowała i w 3. minucie nie zdobyła bramki, ale zyskała liczebną przewagę na boisku, ponieważ czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Dobkowskim zobaczył Włodarczyk. Z rzutu wolnego z około 20 metrów uderzył Mistrzyk, ale Humerski nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później bramkarz Olimpii nie miał już nic do powiedzenia, po strzale Mahomeda Essama zza linii pola karnego. Do końca pierwszej połowy - ostatnie 10 minut pierwszej połowy toczyło się w ulewie - Stal przeważała i stwarzała sobie klarowne sytuacje podbramkowe, jednak prowadzenia nie podwyższyła. Stało się to dziesięć minut po zmianie stron. Autorem gola był wprowadzony za Piechniaka Gębalski, który pokonał na raty Humerskiego. Chwilę wcześniej napastnik Stali miał wyśmienitą okazje strzelecką, ale trafił piłką w nogę bramkarza. Wydawało się, że utrata drugiej bramki odbierze Olimpii ochotę do gry, ale nic takiego nie nastąpiło. W 73. minucie w pole karne wbiegł z piłką Fabian Piasecki i „wkręcił” w ziemię dwóch obrońców Stali, po czym przełożył piłkę z lewej na prawą nogą, i huknął ile sił z ostrego kąta. Piłka otarła się o wewnętrzną stronę poprzeczki i wpadła do bramki. Przez chwilę zrobiło się na boisku nerwowo, ale Stal szybko uporządkowała grę i w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, wyprowadziła kontrę, zakończoną zdobyciem trzeciej bramki. Gębalski dwukrotnie strzelał w Humerskiego, a za trzecim razem wyłożył piłkę Dziubińskiemu i ten dostawił nogę, i postawił kropkę nad i.

STAL Stalowa Wola - OLIMPIA Zambrów 3:1 (1:0)

1-0 Mohamed Essam (9), 2-0 Adrian Gębalski (55), 2-1 Fabian Piasecki (73), 3-1 Adrian Dziubiński (90+1)

Stal Stalowa Wola: Koncki - Mistrzyk, Kolbusz, Jarosz, Wójcik - Dobkowski (46 Adamski), Wasiluk (89 Stelmach), Żołądź, Dziubiński, Essam (80 Bętkowski) - Piechniak (46 Gębalski).

Olimpia Zambrów: Humerski - Kuczałek, Włodarczyk, Gogol - Bogusz, Bach, Byszewski (82 Jastrzębski), Osoliński, Biel (57 Buzun) - Szerszeń (57 Brzeski), Piasecki.