Halowa Olimpiada w LDK

26 listopada w Spale odbyła się Halowa Olimpiada LDK. Wzięło w niej udział prawie 700 zawodników programu Lekkoatletyka dla każdego. Ośrodek OLA Stalowa Wola reprezentowała 25 osobowa grupa wraz z trzema trenerami Anną Telegą, Bogdanem Dziubą i Robertem Matuszakiem. Indywidualnie najlepiej spisała się dwójka lekkoatletów. Drugie miejsce w biegu na 500 m zajęła czwartoklasistka Kornelia Butryn uzyskując rewelacyjny czas 1:31,75. Srebro zdobył również Mateusz Kopeć w pchnięciu kulą uzyskując nowy rekord życiowy - 12,46.

8-osobowa drużyna w składzie: Julia Kuciapa, Mateusz Litwin, Adrianna Marut, Sebastian Potocki, Oliwia Gut, Jurek Zegadłowicz, Oliwia Pałamarz, Przemysław Paleń startowała w czwórboju ( 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską, 8x200 m). Młodzi lekkoatleci wygrali konkurencję bieg na 60 m uzyskując nowe rekordy życiowe. Na koniec rywalizacji uplasowali się na miejscu piątym i otrzymali okazały puchar. W zawodach stratowało 15 drużyn. Rywalizację wygrała drużyna z Wrocławia.

8-osobowa drużyna gimnazjalistów: Beata Szuba, Urszula Sibiga, Nikola Jędruszko, Weronika Sikora, Patryk Sudoł, Marcin Drabik, Kacper Szwedo, Sebastian Piłat zajęła 14 miejsce.

Zawody były także okazją do spotkania olimpijczyków:Tomasza Majewskiego, Piotra Małachowskiego i Marii Andrejczyk - ambasadorów programu LDK.