Dwa zwycięstwa koszykarzy Stali

Koszykarze Stali Stalowa Wola rozegrali w Nowym Roku dwa mecze ligowe. Obydwa zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny, która umocniła się na piątej pozycji w grupie B II ligi.

Pierwszym rywalem Stali był w święto Trzech Króli Sokół Ostrów Mazowiecka. Gospodarze z trzech kwart, wygrali tylko ostatnią, kiedy praktycznie wynik meczu był już przesądzony. Po pół godzinie gry Stal wygrywała 64:46. Trzy dni później ekipa Bogdana Pamuły podejmowała AZS UJK Kielce. Przyjezdni wysoko zawiesili poprzeczkę naszym koszykarzom. Przez długi czas utrzymywali korzystny dla siebie wynik i dopiero pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to dwukrotnie celnie z dystansu przymierzył Łabuda, udało się naszej drużynie odzyskać prowadzenie, którego nie oddała do syreny kończącej mecz. Kolejnym rywalem Stali będzie w Kutnie Pro-Basket, a po nim czeka naszych koszykarzy spotkanie z Rosą Sport Radom.

SOKÓŁ OSTRÓW MAZ. - STAL STALOWA WOLA 59:75 (21:24, 13:23, 13:17, 12:11)

SOKÓŁ: Słoniewski 18, Koźluk 12, Barszcz 12 (2x3), Grudziński 9 (1x3), Szczerbaniuk 5 (1x3) oraz Skarpetowski 2, Niedbalski 1, Grabowski 0, Siwek 0, Ryfa 0.

STAL: Zaguła 23 (1x3), Partyka 13 (1x3), Warszawski 12 (2x3), Kaczmarski 9 (3x3), Wojtanowicz 2 oraz Pawlus 7, Bandyga 5, Nowak 2, Pietras 0, Konieczny 0.

STAL STALOWA WOLA - KU AZS UJK KIELCE 75:68 (20:25, 15:17, 22:13, 18:13)

STAL: Zaguła 19, Warszawski 18 (1x3), Kaczmarski 16 (2x3), Wojtanowicz 5, Partyka 4 oraz Łabuda 11 (3x3), Pawlus 2, Nowak 0, Pietras 0, Bandyga 0, Buczek 0.

AZS: Fąfara 15 (1x3), Jagiełło 15 (3x3), Druszcz 14 (1x3), Szewczyk 7, Osiakowski 2 oraz Sprengel 6 (2x3), Kowalski 5, Nowakowski 4.[/b]