NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Czy wierzycie w życie pozagrobowe???, Co z nami jest po śmierci????
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 14:14  
Cytuj
Grzesioczesio słyszałeś o "boskim hełmie"

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 14:14  
Cytuj

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 14:29  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a wierzysz, ze zabrał?

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Nadal nie piszesz nic konkretnego, nie odpowiadasz na pytania, nie dodajesz swojego komentarza do cytowanych artykułów. Taka dyskusja jest bezcelowa.


Konkretów chcesz?
Daje Ci do myślenia, że Twoje podejście o śmierci wcale nie jest takie jak myślisz ...

Szanuję Twoje, Wasze zdania,
tylko żebyście później nie mówili,
że nikt Wam nie mówił...


chcecie tak wiele ryzykować ...?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 14:54  
Cytuj
@SzoPeN @Klemens_Maria @Grzesioczesio @Nacht

Ludzie chyba jesteście na forum na tyle długo aby wiedzieć, że z użytkownikiem @rsta nie ma dialogu.

Mnie to się czasem nie chce wierzyć, że tacy ludzie jak @rsta naprawde istnieją i nie raz mam wrażenie, że to zwykły internetowy troll który ma dobry ubaw z ludzi którzy "pocą się" komentując, argumentując i obalając jego posty.

Nawet jak by mu ktoś podstawił pod nos kartkę w kolorze zielonym to on by odpowiedział "ja wierzę, że ona jest biała... na tym polega wiara...".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 14:57  
Cytuj
Dodam tylko jeszcze, że @rsta neguje wszelkie FAKTY i nawet nie próbuje czegokolwiek zweryfikować i zrozumieć. Jest zabetonowany jak reaktor w Czarnobylu.

Ale 40-letnie opowieści 13-letniej dziewczynki stawia ponad wszelkie wątpliwośći. Ot prawda i już...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 15:00  
Cytuj
CYTAT

Szanuję Twoje, Wasze zdania,
tylko żebyście później nie mówili,
że nikt Wam nie mówił...


chcecie tak wiele ryzykować ...?

Czyli i w Twoim przypadku podwaliną pod wiarę jest STRACH. Strach przed piekłem, sądem bożym, cierpieniem, śmiercią, karą..... zwyczajnie strach. Nie miłość... strach umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 15:28  
Cytuj
CYTAT
Szanuję Twoje, Wasze zdania,
tylko żebyście później nie mówili,
że nikt Wam nie mówił...

chcecie tak wiele ryzykować ...?


Jeżeli Bóg chciałby aby w niego wierzono przyszedł by sam do ludzi. Nie szukał by pośredników(kościołów, lekcji religii)

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 15:30  
Cytuj
CYTAT (Kosmitier)
Ludzie chyba jesteście na forum na tyle długo aby wiedzieć, że z użytkownikiem @rsta nie ma dialogu.


Moim zdaniem problem z dialogiem polega w tym przypadku wyłącznie na tym, że każda ze stron -w uproszczeniu: wierzący vs niewierzący - uważa, że ta druga strona opowiada bajki; dogadanie się nie jest więc możliwe umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 15:39  
Cytuj
CYTAT
@SzoPeN @Klemens_Maria @Grzesioczesio @Nacht

Ludzie chyba jesteście na forum na tyle długo aby wiedzieć, że z użytkownikiem @rsta nie ma dialogu.

Mnie to się czasem nie chce wierzyć, że tacy ludzie jak @rsta naprawde istnieją i nie raz mam wrażenie, że to zwykły internetowy troll który ma dobry ubaw z ludzi którzy "pocą się" komentując, argumentując i obalając jego posty.

Nawet jak by mu ktoś podstawił pod nos kartkę w kolorze zielonym to on by odpowiedział "ja wierzę, że ona jest biała... na tym polega wiara...".


Ja to tak bardziej za pomocą tego tematu wpuszczam w eter pewne małe informacyjki które poznałem bo przez lata lubiałem interesować się książkami o takiej tematyce. Może kiedyś kogoś zainteresuje podobny sposób myślenia.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 15:43  
Cytuj
CYTAT (Klemens_Maria)
lubiałem

A propos wiary, to chciałabym wierzyć, że to przejęzyczenie potluczony

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 15:49  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Kosmitier)
Ludzie chyba jesteście na forum na tyle długo aby wiedzieć, że z użytkownikiem @rsta nie ma dialogu.


Moim zdaniem problem z dialogiem polega w tym przypadku wyłącznie na tym, że każda ze stron -w uproszczeniu: wierzący vs niewierzący - uważa, że ta druga strona opowiada bajki; dogadanie się nie jest więc możliwe umiech


Wydaje mi się, że nie na tym polega problem. Poprostu jedna strona przedstawia garść "namacalnych" faktów, a druga strona pomijając wszelkie argumenty przedstawione przez strone pierwszą i wypisuje jakieś "opowiastki, historyjki, cytaty sprzed tysięcy lat".

Powiedz @truskawko komu byś wierzyła w takiej sytuacji. Jesteś oragnizatorem konkursu na najszybszy samochód świata. Przychodzi dwóch uczestników. Jeden ma ze sobą swoje auto, przedstawia jego możliwości, możesz dotknąć tego auta, zobaczyć, przejechać się nim. Natomiast drugi uczestnik mówi, że ma w swoim garażu auto dużo szybsze i to on powinien wygrać. W takiej syutacji prosisz o przedstawienie tego auta, a on zaczyna opowiadać o tym samochodzie... prosisz jeszcze raz aby pokazał owe auto... a on odpowiada:

"możesz nie wierzyć w mój najszybszy samochód na świecie, ale nie możesz pisać, że go nie ma po prostu nie jesteś w stanie tego udowodnić!"

"to, ze Wy nie wierzycie, to wcale nie znaczy, że nie ma ... "


To są wypowiedzi rsta z wcześniejszych postów. ("najszybszy samochód" podstawiony pod słowa "życie po śmierci").

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 15:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Klemens_Maria)
lubiałem

A propos wiary, to chciałabym wierzyć, że to przejęzyczenie potluczony


Nasz język łatwy nie jest. Dowody na to już są i wierzyć już w to nie trzeba, bo się to już wie.


CYTAT
Ryzykować

Rsta, ale co ryzykować?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 16:52  
Cytuj
CYTAT
@SzoPeN @Klemens_Maria @Grzesioczesio @Nacht

Ludzie chyba jesteście na forum na tyle długo aby wiedzieć, że z użytkownikiem @rsta nie ma dialogu.

Mnie to się czasem nie chce wierzyć, że tacy ludzie jak @rsta naprawde istnieją i nie raz mam wrażenie, że to zwykły internetowy troll który ma dobry ubaw z ludzi którzy "pocą się" komentując, argumentując i obalając jego posty.

Nawet jak by mu ktoś podstawił pod nos kartkę w kolorze zielonym to on by odpowiedział "ja wierzę, że ona jest biała... na tym polega wiara...".


Nie wolno uprawiać na forum mobingu. To niedopuszczalne, nieregulaminowe i nieobyczajne. Nie stosowane nawet w przypadkach skrajnie motywujących (el.banan. Andrzejek) a co byłoby proste i joyful.

Podam przykład "zielonego i białego" - marksiści i libertyni (NWO) rozumieją suwerenność jako stworzenie międzynarodówki interesu pod przewodnią silą swojej scentralizowanej partii. Wyznają Materializm Powszechny wykluczając z przestrzeni publicznej Kościół Powszechny (bo wtedy jest to sprawa prywatna umiech ), wolność rozumieją jako dyktat nad durniami którzy niczego nie rozumieją. Gdy bydło się dowie jak jest, dyktat upada.

Rozumiesz w ten czas, ze to nie jest do pogodzenia z konserwatywnym rozumieniem wolności osobistej, prawa i porządku społecznego. Dialog zalicza się do tego również.

Niech ci Bóg błogosławi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 17:06  
Cytuj
@rsta po prostu wierzy w Boga i ma do tego całkowite prawoumiechumiechumiech Nie powinien nas natomiast straszyć sądem ostatecznym, bo jeśli ktoś nie wierzy, to wtedy staje się żenujące... Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 17:35  
Cytuj
CYTAT
@rsta po prostu wierzy w Boga i ma do tego całkowite prawoumiechumiechumiech Nie powinien nas natomiast straszyć sądem ostatecznym, bo jeśli ktoś nie wierzy, to wtedy staje się żenujące... Pozdrawiam
RST jest księdzem i wszystko jasne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 17:48  
Cytuj
Ludzie wierzą, czy to nie jest jeszcze jasne?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 18:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
@rsta po prostu wierzy w Boga i ma do tego całkowite prawoumiechumiechumiech Nie powinien nas natomiast straszyć sądem ostatecznym, bo jeśli ktoś nie wierzy, to wtedy staje się żenujące... Pozdrawiam
RST jest księdzem i wszystko jasne.


Paranienormalna,pamiętam twój ostatni temat w którym wystawilas sobie świadectwo osoby kompletnie niezrównoważonej

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 20:06  
Cytuj
CYTAT
Ludzie wierzą, czy to nie jest jeszcze jasne?


Tak. Ale nie wszyscy. To jest jasne.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 22:27  
Cytuj
I co to zmienia w temacie wyboru sobie wiary?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sie 2016r. 23:33  
Cytuj
Temat jest o życiu pozagrobowym... Wiara (w Boga) nie jest niezbędna, bo nie chodzi o seminarium duchowne, gdzie wydaje się podstawową kwestią umiechumiechumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2016r. 00:17  
Cytuj
Kiedyś gdzieś czytałem takie coś na temat duszy. Uświadamiało to jak słabo jest jeszcze wiara rozwinięta. Ponieważ poza kilkoma stwierdzeniami nie odpowiada na żadne pytania.
Co jest pierwsze, dusza czy cialo?
Czy dusza kształuje cialo czy cialo kształtuje dusze?
Dusza jako życie wieczne człowieka- czy czlowiek po śmierci jako dusza żyje wiecznie ze świadomością jakiego wieku (dojrzałości)? Jeżeli wszyscy po śmierci klinicznej czuli się jako dusza w tym samym wieku co ciało to dusza starzeje się również z ciałem. Czyli jest niczym innym jak naszą świadomością. Świadomość i charakter podąża za naszym wiekiem- inaczej zachowujemy się mając 20 lat i inaczej mając 50 lat. To pokazuje, że nie jest to wszystko takie proste jak mawiają niektórzy. Bo nawet jak wierzyć to fajnie jest wiedzieć w co się wierzy.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2016r. 00:24  
Cytuj
CYTAT (Naćpana)


Nikt z ludzi nie przeżył własnej śmierci.



A taki Łazarz np nie był "ludziem" ?

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2016r. 03:41  
Cytuj
CYTAT
Kiedyś gdzieś czytałem takie coś na temat duszy. Uświadamiało to jak słabo jest jeszcze wiara rozwinięta. Ponieważ poza kilkoma stwierdzeniami nie odpowiada na żadne pytania.
Co jest pierwsze, dusza czy cialo?
Czy dusza kształuje cialo czy cialo kształtuje dusze?
Dusza jako życie wieczne człowieka- czy czlowiek po śmierci jako dusza żyje wiecznie ze świadomością jakiego wieku (dojrzałości)? Jeżeli wszyscy po śmierci klinicznej czuli się jako dusza w tym samym wieku co ciało to dusza starzeje się również z ciałem. Czyli jest niczym innym jak naszą świadomością. Świadomość i charakter podąża za naszym wiekiem- inaczej zachowujemy się mając 20 lat i inaczej mając 50 lat. To pokazuje, że nie jest to wszystko takie proste jak mawiają niektórzy. Bo nawet jak wierzyć to fajnie jest wiedzieć w co się wierzy.

Dokładnie a co powiemy o ludziach którzy rodzą się z ciężkim uposledzeniem w niektórych przypadkach mogą nawet nie być świadomi swojego istnienia, co wtedy po śmierci takiej osoby np.w wieku 40 lat po śmierci żyje jego uposledzona świadomość całą wieczność? Taka osoba nie ma charakteru osobowości,w świecie pełno takich przypadków co wtedy się dzieje po śmierci, przecież to jest człowiek? Co gdy umiera dziecko po porodzie? Ja to ja moją świadomość kształtuje moja osoba, moje nawyki, doświadczenia, otoczenie, język, kultura, to właśnie my jesteśmy czyli życie cielesne to nas stworzyło naszą osobę? I to ciało stanowi ta osobę nie jakaś dusza itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2016r. 06:42  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (Naćpana)


Nikt z ludzi nie przeżył własnej śmierci.



A taki Łazarz np nie był "ludziem" ?


Niektóre człowieki wymagają więcej uwagi od innych uśmiech
Łazarza wskrzesił sam Chrystus, Łazarz umarł i się rozkładał. Ludzie nie potrafią przeżyć własnej śmierci, już to tlumaczyłem. Ale sam może przeczytasz oryginał jak to się stało i co się stało.


23 – Twój brat zmartwychwstanie – powiedział Jezus.

24 – Tak, wiem o tym – odrzekła Marta. – Ożyje w dniu ostatecznego zmartwychwstania.

25 – To Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem – oznajmił Jezus. – Kto wierzy Mi, choćby umarł, będzie żyć. 26 A każdy, kto żyje i wierzy Mi, nigdy nie umrze. Czy wierzysz w to?

27 – Tak, Panie – odrzekła Marta – wierzę, że jesteś Synem Boga, Mesjaszem, który miał przyjść na świat.

28 Po tych słowach odeszła. Zawołała siostrę, Marię, i na osobności powiedziała jej:

– Nauczyciel już przyszedł i chce się z tobą zobaczyć.

29 Maria natychmiast wstała i pobiegła do Niego.
30 Jezus nie wszedł jeszcze do wsi, ale czekał tam, gdzie Go spotkała Marta. 31 Przybysze z Jerozolimy, którzy byli z Marią w domu i pocieszali ją, zauważyli, że w pośpiechu wstała i wyszła. Pomyśleli więc, że idzie wypłakać się przy grobie Łazarza, dlatego poszli za nią.

32 Gdy Maria doszła do Jezusa i zobaczyła Go, upadła Mu do nóg i powiedziała:

– Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł.

33 Jezus zobaczył, jak Maria płacze, a wraz z nią ci, którzy za nią przyszli. Wtedy głęboko się wzruszył i zasmucił.

34 – Gdzie go pochowaliście? – zapytał.

– Panie, chodź i zobacz – odpowiedzieli.

35 Wtedy Jezus zapłakał.

36 – Musiał być mu bardzo bliski! – zauważyli przybysze z Jerozolimy.

37 – Przecież przywrócił wzrok niewidomemu! Nie mógł więc sprawić, żeby Łazarz nie umarł? – mówili z wyrzutem niektórzy.


38 Poruszony do głębi, Jezus dotarł do grobowca. Była to grota, a jej wejście zamykał głaz.

39 – Odsuńcie głaz! – polecił Jezus.

– Panie, ciało już cuchnie! Leży tam już bowiem od czterech dni – zawołała Marta, siostra zmarłego.

40 – Przecież powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz Bożą chwałę – odpowiedział Jezus.

41 Odsunięto więc głaz. A Jezus podniósł oczy ku górze i rzekł:

– Ojcze, dziękuję Ci, że Mnie wysłuchałeś. 42 Ja wiem, że zawsze Mnie wysłuchujesz, ale mówię to ze względu na tych ludzi, aby uwierzyli, że to Ty Mnie posłałeś.

43 Potem zawołał donośnym głosem:

– Łazarzu! Wyjdź!

44 Wtedy zmarły wyszedł z grobu. Jego stopy i ręce były jeszcze powiązane płóciennymi opaskami, a twarz owinięta chustą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2016r. 11:41  
Cytuj
Czyli ów ludz nie umarł ? A Pan Jezus nie miał kogo wskrzeszać nie wiem

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Wrz 2016r. 11:49  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
@rsta po prostu wierzy w Boga i ma do tego całkowite prawoumiechumiechumiech Nie powinien nas natomiast straszyć sądem ostatecznym, bo jeśli ktoś nie wierzy, to wtedy staje się żenujące... Pozdrawiam
RST jest księdzem i wszystko jasne.


Paranienormalna,pamiętam twój ostatni temat w którym wystawilas sobie świadectwo osoby kompletnie niezrównoważonej
Fiodorku znowu się sklonowałeś i udajesz nie RST?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »