NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Czy wierzycie w życie pozagrobowe???, Co z nami jest po śmierci????
Posty: 111
Dołączył: 17 Lip 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 17:58  
Cytuj
Ludzkość aktualnie jest już na tyle świadoma że już przestaje się łudzić w to co nam wymyślił mózg dawno temu, życie po śmierci itp. Tak na marginesie rodzimy się i w pierwszy dzień po porodzie kim jesteśmy? Mamy imię osobę ale nie mamy jeszcze świadomości swojego istnienia to kim będziemy kiedyś zależy od otoczenia wychowania, kraju, kultury itp. To właśnie stworzy później naszą osobę świadomą swojego istnienia czyli moje "ja" ,a co gdy umiera dziecko zaraz po porodzie idzie do "nieba" i kim jest skoro nie ma świadomości,charakteru, osobowości, ktoś napisze że żyje dalej wśród aniołów bleble, to nie będzie już mieć tego charakteru jak by dorastał/a w życiu ziemskim bo skąd nabierze nawyków z swojego otoczenia, Polski, swojej rodziny mamy ojca i wiele innych, to niezbity dowód dla mnie że nie ma czegoś takiego jak życie po śmierci, ja porostu kiedyś o tym dużo czytałem bo chce znać prawdę i taka ona jest niestety

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 17:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 18:37  
Cytuj
Religia vs Naukasmiech2 mysle ze ten obrazek dobze obrazuje jak to wyglada Obrazek
nie wiem czy cos widac ciezko tu cos wstawicsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 19:19  
Cytuj
CYTAT
Ludzkość aktualnie jest już na tyle świadoma że już przestaje się łudzić w to co nam wymyślił mózg dawno temu, życie po śmierci itp. Tak na marginesie rodzimy się i w pierwszy dzień po porodzie kim jesteśmy? Mamy imię osobę ale nie mamy jeszcze świadomości swojego istnienia to kim będziemy kiedyś zależy od otoczenia wychowania, kraju, kultury itp. To właśnie stworzy później naszą osobę świadomą swojego istnienia czyli moje "ja" ,a co gdy umiera dziecko zaraz po porodzie idzie do "nieba" i kim jest skoro nie ma świadomości,charakteru, osobowości, ktoś napisze że żyje dalej wśród aniołów bleble, to nie będzie już mieć tego charakteru jak by dorastał/a w życiu ziemskim bo skąd nabierze nawyków z swojego otoczenia, Polski, swojej rodziny mamy ojca i wiele innych, to niezbity dowód dla mnie że nie ma czegoś takiego jak życie po śmierci, ja porostu kiedyś o tym dużo czytałem bo chce znać prawdę i taka ona jest niestety



Pomieszanie z poplątaniem!!!...

Mamy imię osobę ale nie mamy jeszcze świadomości swojego istnienia to kim będziemy. A ty wiesz kim będziesz? Dzieci mają tak silne "ja" i widoczny charakter ze lepiej nie pisać. Potrafisz tego dowieść ze nie mają świadomości?

Nasze człowieczeństwo zależy od otoczenia, wychowania, kraju, kultury itp. To właśnie stworzy później naszą osobę świadomą swojego istnienia czyli moje "ja". Musisz nas wiec postępowo uświadomić dlaczego teoria behawioryzmu jest odpowiedzialna za nasze człowieczeństwo w miejsce przyswajania nawyków, reakcji i zachowań społecznych. Podstawowe poczucie krzywdy ludzkiej i uczciwości jest tak naturalnym uczuciem ze wymaga twojej największej uwagi w tych dywagacjach o ty co nam wymyślił mózg dawno temu...

,a co gdy umiera dziecko zaraz po porodzie idzie do "nieba" i kim jest?
Gdy umiera dziecko czy gdy ty umrzesz nie idziesz do Nieba. Jeszcze musisz poczekać na Sąd Ostateczny i Zbawiciela. Nie tak hop siup. To co nam przekazano wskazuje na nieuniknioną ocenę naszych świadomych wyborów, niebo jest przedstawiane jako miejsce bycia z Bogiem, piekło jako miejsce bycia z demonami. Czy jest coś "pośrodku", nie przekazano nam tej wiedzy w klarowny sposób żeby ocenić czy byłby powtórny sąd, czy to wieczna nuda bez atrakcji :szok:

,to niezbity dowód dla mnie że nie ma czegoś takiego jak życie po śmierci, ja po prostu kiedyś o tym dużo czytałem bo chce znać prawdę i taka ona jest niestety. To musisz natychmiast nam te prawdę zdradzić, ja związku behawioryzmu z konsekwencją bycia stworzeniem bożym nie dostrzegłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 19:43  
Cytuj
Świadomość swojego "ja", to poprostu ewolucyjne zmotywowanie do bardziej zdeterminowanej walki o przetrwanie.
Potrafisz powiedzieć o sobie "jestem", więc masz świadomość swoich interesów które z tego wynikają, i walczysz w ich obronie.

Dlaczego mucha nie kombinuje gdzie usiąść, żeby nie dać się zabić klepką ? Bo nie wie że jej interesy są sprzeczne z interesami gotującego obok człowieka, i co za tym idzie - nie spodziewa się próby trzepnięcia jej klepką.

Świadomość swojego "ja", umożliwia abstrakcyjne myślenie o sobie i symulowanie różnych scenariuszy wydarzeń. To rodzaj samoobrony opartej na wczesnym wykrywaniu potencjalnych zagrożeń (choćby hipotetycznych).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 20:18  
Cytuj
Jeszcze trochę i padnie stwierdzenie że byt określa swiadomosc.

Świadomość egoistycznego ja czy świadomość zycia.

Ja nie zrownam świadomości do instynktu przetrwania, ni wuja, ewolucja dla zwierzat, czlowiekowi wypada inaczej. Nie znajduje usprawiedliwienia dla walki klas wkomponowanej w swiadomosc opartej na zawisci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 20:50  
Cytuj
@cdn.. - według mnie ludzkie życie to niezapisana kartka... Rozdziel bliźniaki i niech jeden wychowuje się wśród bojowników ISIS, a drugi w polskiej, katolickiej rodzinie.... Zapewniam cię, że nie będą do siebie podobne, jak dwie krople wody umiech Co więcej, ten pierwszy zapewne zabije tego drugiego w imię wiary dla życia wiecznego, bo tak go wychowają.... Kształtuje nas środowisko, w którym wyrastamy... W Europie, a na pewno w Polsce przynajmniej potrafimy rozróżniać, co jest dobre, a co złe... Chociaż czasami w to powątpiewam...Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 21:16  
Cytuj
Delta,to jest początek nowego

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 21:30  
Cytuj
CYTAT
Delta,to jest początek nowego

Widzę ścisły umysł umiech Krótko, zwięźle i na tematumiech To teraz wytłumacz to nowe umiechumiechumiech jak to wygląda???? Może nie jednym, a trzema, czterema słowami chociaż???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2016r. 23:56  
Cytuj
Nie no qwa nie, co wam dolega? Teraz porównują ideologię nieustannego podboju islamistów z przykazaniem wybaczania blizniemu.

Sorry porównujecie wykluczające się zjawiska, ideologii dżihad i religii chrzescijanstwa. Wiary Bolszewików też nie wolno porównywać do religii chociaż wierzyli bardzo mocno w ideologie marksizmu podbijajacej cały swiat. Nie tedy droga. Byt nie określa swiadomosci, sam podejmujesz decyzje gdy katujesz, ty się zgadzasz katowac.

Co ma piernik do wiatraka, komu wierzycie, ludzkim szaleńcom żeby zdyskredytowac Jezusa mlotek Teraz wpisu Urbana brakuje że religia to opium dla ludu, byt określa swiadomosc a ta usprawiedliwia zamordyzm, wiara w materializm to bułka z salcesonem bez siersci.

Wcześniej czy później marksizm wyraża się potępieniem religii. Tak jest z wiarą w ideologie jako nauke. Bezimienna intuicyjnie wyczuwa was na kilometr i to właśnie ona stwierdziła. Wierzycie, wy naprawdę wierzycie że macie naukowa racje. Wracacie do tych dyskusji pod tuzinem haseł, I nic tylko walka z religia, delikatna albo prymitywne zależnie od piszących. Bez naukowych podstaw materializmu czy libertynizmu, nada, historia was podsumowała wszedzie tam gdzie panowal totalitaryzm wiary w ideologie. Marksizm dalej zyje w XXI wieku wPolsce w Razem. Tak to infekuje rozum nawet racjonalnych ludzi nie wiem a szkoda. Szkoda błądzić gdy kraj potrzebuje wszystkich do walki o pozycję w Europie i na swiecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2016r. 07:57  
Cytuj
@zumba nie denerwuj się.... Rozmawiamy tylko... A chrześcijaństwo do ilu zbrodni doprowadziło przez wieki??? O inkwizycji zapomniałeś??? Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2016r. 08:24  
Cytuj
ooo mniej niż KDW. Pozdrawiam.

Kiedy napiszesz w co ty wierzysz. Zaczynam się nudzić a ty nie zamknąłeś tematu. Pisz chłopie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2016r. 10:23  
Cytuj
To powinno zamknąć całą dyskusję ...

" Nawet jak jesteś niewierzący, to przyjdzie taki moment, że staniesz ze sobą i z Bogiem twarzą w twarz."
Ojciec Leon Knabit

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2016r. 11:24  
Cytuj
CYTAT
To powinno zamknąć całą dyskusję ...

" Nawet jak jesteś niewierzący, to przyjdzie taki moment, że staniesz ze sobą i z Bogiem twarzą w twarz."
Ojciec Leon Knabit


Dlaczego to ma zamykać całą dyskusję?
Co rzeczowego i konkretnego z tego wynika?
Podobnych cytatów o przeciwnym znaczeniu jest cała masa.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2016r. 12:36  
Cytuj
a stać Cię na taką odwagę, żeby zaufać Bogu, w którego nie wierzysz?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2016r. 14:12  
Cytuj
"Uważam, że mózg jest jak komputer, który przestaje pracować, gdy jeden z jego układów ma awarię. Dla komputerów nie ma niczego takiego jak niebo, czy życie wieczne. To tylko bajeczka dla ludzi, którzy boją się ciemności" – powiedział Hawking

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2016r. 14:40  
Cytuj
CYTAT
a stać Cię na taką odwagę, żeby zaufać Bogu, w którego nie wierzysz?


Zaufać ale w czym?
Po drugie bogu czy wychowaniu katolickiemu?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 09:24  
Cytuj
CYTAT
"Uważam, że mózg jest jak komputer, który przestaje pracować, gdy jeden z jego układów ma awarię. Dla komputerów nie ma niczego takiego jak niebo, czy życie wieczne. To tylko bajeczka dla ludzi, którzy boją się ciemności" – powiedział Hawking


Jest jedna zasadnicza różnica!

Twórcą komputera jest człowiek

Ale twórcą mózgu już nie jest człowiek ...

Nazywanie bajką czegoś co się nie rozumie jest niepoważne !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 09:28  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a stać Cię na taką odwagę, żeby zaufać Bogu, w którego nie wierzysz?


Zaufać ale w czym?
Po drugie bogu czy wychowaniu katolickiemu?


Zaufać w tym, że bycie dobrym człowiekiem Ci się opłaci.

To zależy komu byłbyś w stanie zaufać, Bogu?, czy wychowaniu katolickiemu?, które pochodzi od Boga.

ale, nie mylmy złego postępowania niektórych katolików z prawdziwym wychowaniem katolickim ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 09:49  
Cytuj
Dobry człowiek to nie tylko katolik. Z obserwacji świata widze że mało dobra płynie od katolików.
Czy wychowanie katolickie pochodzi od Boga? Pochodzi od przekazów ludzkich i tradycji.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 10:07  
Cytuj
CYTAT
Dobry człowiek to nie tylko katolik. Z obserwacji świata widze że mało dobra płynie od katolików.
Czy wychowanie katolickie pochodzi od Boga? Pochodzi od przekazów ludzkich i tradycji.

Dokładnieumiech Nie trzeba być katolikiem, aby być dobrym człowiekiem i żyć w zgodzie z 10 przykazaniami... Bycie katolikiem może pomóc w byciu dobrym człowiekiem umiechumiechumiech Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 11:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dobry człowiek to nie tylko katolik. Z obserwacji świata widze że mało dobra płynie od katolików.
Czy wychowanie katolickie pochodzi od Boga? Pochodzi od przekazów ludzkich i tradycji.

Dokładnieumiech Nie trzeba być katolikiem, aby być dobrym człowiekiem i żyć w zgodzie z 10 przykazaniami... Bycie katolikiem może pomóc w byciu dobrym człowiekiem umiechumiechumiech Pozdrawiam


Te przykazania pozwalają na wielki snobizm a to z bycia dobrym ma nie wiele wspólnego. Ciekawe czy celowo tak zrobiono...

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 11:39  
Cytuj
oczywiście, że bycie dobrym nie jest zastrzeżone tylko dla katolików, ale jeżeli ktoś nie opiera się na 10 przykazaniach, to co dla niego jest dobre?
wracamy do definicji dobra ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 11:59  
Cytuj
CYTAT
oczywiście, że bycie dobrym nie jest zastrzeżone tylko dla katolików, ale jeżeli ktoś nie opiera się na 10 przykazaniach, to co dla niego jest dobre?
wracamy do definicji dobra ...


Brakuje czynu- pomagać, jak bez tego ktoś może być dobry

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 12:10  
Cytuj
Masz uzupełnienie w postaci uczynków miłosierdzia co do duszy i co do ciała:

Uczynków miłosierdzia względem ciała
1. Głodnych nakarmić.
2. Spragnionych napoić.
3. Nagich przyodziać.
4. Podróżnych w dom przyjąć.
5. Więźniów pocieszać.
6. Chorych nawiedzać.
7. Umarłych pogrzebać.

Uczynków miłosierdzia względem duszy
1. Grzeszących upominać.
2. Nieumiejących pouczać.
3. Wątpiącym dobrze radzić.
4. Strapionych pocieszać.
5. Krzywdy cierpliwie znosić.
6. Urazy chętnie darować.
7. Modlić się za żywych i umarłych.


Masz czyny ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 14:27  
Cytuj
CYTAT
Masz uzupełnienie w postaci uczynków miłosierdzia co do duszy i co do ciała:

Uczynków miłosierdzia względem ciała
1. Głodnych nakarmić.
2. Spragnionych napoić.
3. Nagich przyodziać.
4. Podróżnych w dom przyjąć.
5. Więźniów pocieszać.
6. Chorych nawiedzać.
7. Umarłych pogrzebać.

Uczynków miłosierdzia względem duszy
1. Grzeszących upominać.
2. Nieumiejących pouczać.
3. Wątpiącym dobrze radzić.
4. Strapionych pocieszać.
5. Krzywdy cierpliwie znosić.
6. Urazy chętnie darować.
7. Modlić się za żywych i umarłych.


Masz czyny ...


Postępując według połączonych zasad przykazań i tych uczynków można się nazwać dobrym.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »