NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Samobójstwo jest grzechem!?,
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 12:38  
Cytuj

Prawda jest taka, że każdy ma trochę inna sytuację życiową.
Trudno tu o jakieś uogólnienia.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 12:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 13:37  
Cytuj
Kosmito - choć raz zgadzam się z tym co napisałeś.
Poza tym - w świetle tego co się wczoraj stało - zakładanie takiego tematu jest moim zdaniem nietaktem.

Po co?

Żeby rodzina i znajomi tego biednego człowieka poczytali sobie, co o tym sadzą ludzie, którym nic do tego?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 12 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 13:41  
Cytuj
Nic nam do tego? Żyjemy w społeczeństwie, problemy jednostki są także naszymi problemami. Jakim trzeba być egoistą, żeby świadomie targnąć się na swoje życie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11609
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 14:32  
Cytuj
Nietypowa - nie wstyd Ci wypisywać takich ignoranckich idiotyzmów?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 15:22  
Cytuj
CYTAT
Nic nam do tego? Żyjemy w społeczeństwie, problemy jednostki są także naszymi problemami. Jakim trzeba być egoistą, żeby świadomie targnąć się na swoje życie...


Jaką trzeba być egoistką ażeby w obliczu śmierci młodego człowieka myśleć tylko o sobie i o tym, że będzie Ci "smutno" i będzie to dla Ciebie takim wielkim problemem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 18:44  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
@ paranormalna

Nigdy nie miałem myśli samobójczych. Z jakiegokolwiek powodu.
Kłamiesz! Każdy ma w życiu takie chwile.

:szok: Paranormalna, Ty tak serio? Możesz jakoś udowodnić swoją tezę?
NIE PISZĘ TU O PRÓBACH SAMOBÓJCZYCH A O MYŚLACH samobójczych. Każdy z nas kiedyś choć raz pomyślał że może lepiej byłoby nie żyć? Ale chęć walki o siebie i chęć życia i naprawiania czegoś w swoim życiu zawsze zwycięża.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 18:46  
Cytuj
CYTAT
Paranormalna,to ja jestem nienormalny bo nigdy nie miałem takich myśli .Chwile zwątpienia tak,ale żeby zaraz wieszać się?
Ty jesteś po prostu idealny, bez skazy, bez załamań, wychuchany synuś mamusi która zawsze wszystko załatwi jak synuś nabroi to nie masz takich myśli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 19:08  
Cytuj
No nie wiem dlaczego ja nawet takich myśli nie miałem.Nie no chyba nienormalny jestem mlotek

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 19:12  
Cytuj
CYTAT
No nie wiem dlaczego ja nawet takich myśli nie miałem.Nie no chyba nienormalny jestem mlotek
Bo nigdy nie miałeś prawdziwych problemów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 19:22  
Cytuj
A co to jest prawdziwy problem?Zakładam że dla każdego będzie to coś innego.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
A co to jest prawdziwy problem?Zakładam że dla każdego będzie to coś innego.
Prawdziwy problem to jest wtedy gdy ani pieniędzmi ani układami ani koneksjami ani niczym materialnym nie możesz załatwić sprawy. Zresztą nie ma takiego dna żeby człowiek od niego nie potrafił się odbić. Problem w tym żeby nie być samotnym w tym problemie - z kimś u boku kto nie zawiedzie na 100% nie straszne żadne problemy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 19:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A co to jest prawdziwy problem?Zakładam że dla każdego będzie to coś innego.
Prawdziwy problem to jest wtedy gdy ani pieniędzmi ani układami ani koneksjami ani niczym materialnym nie możesz załatwić sprawy. Zresztą nie ma takiego dna żeby człowiek od niego nie potrafił się odbić. Problem w tym żeby nie być samotnym w tym problemie - z kimś u boku kto nie zawiedzie na 100% nie straszne żadne problemy.


Z tym się zgadzam

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 20:01  
Cytuj
CYTAT

A co to jest prawdziwy problem?Zakładam że dla każdego będzie to coś innego.
Prawdziwy problem to jest wtedy gdy ani pieniędzmi ani układami ani koneksjami ani niczym materialnym nie możesz załatwić sprawy.


Dziecinada. Jakiej sprawy? I samobojstwo w jakiej sprawie jest wyjsciem i usprawiedliwieniem?

Silna wola, mnostwo zdecydowania i odwagi. Wyzbycie sie wygodnictwa lenistwa i strachu to antidotum na praktycznie wszystkie "problemy". Pomijam aspekty religijne bo nie chce brzmiec jak rsta. Prosilbym o przyklad takiego problemu ktory by samobojstwo usprawiedliwial.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 20:08  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

A co to jest prawdziwy problem?Zakładam że dla każdego będzie to coś innego.
Prawdziwy problem to jest wtedy gdy ani pieniędzmi ani układami ani koneksjami ani niczym materialnym nie możesz załatwić sprawy.


Dziecinada. Jakiej sprawy? I samobojstwo w jakiej sprawie jest wyjsciem i usprawiedliwieniem?

Silna wola, mnostwo zdecydowania i odwagi. Wyzbycie sie wygodnictwa lenistwa i strachu to antidotum na praktycznie wszystkie "problemy". Pomijam aspekty religijne bo nie chce brzmiec jak rsta. Prosilbym o przyklad takiego problemu ktory by samobojstwo usprawiedliwial.
Kilka lat temu w domku jednorodzinnym na pewnym osiedlu działy się dziwne rzeczy. Nad ranem ludzie z balkonów na piętrach widzieli jak ojciec pijany gwałcił własną córkę a ona krzyczała i nikt palcem nie kiwnął bo to patologia ponoć. Ta córka miała powód żeby ze sobą skończyć jak ten gość co skoczył z 10 piętra na daszek. Myślisz że ci wszyscy katolicy z balkonów by jej współczuli? Dobrze że wyjechała bo by ją zjedli żywcem po tych wyczynach tatusia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2017r. 22:01  
Cytuj
Widzisz. Nie zabila sie, wyjechala. Podjela wyzwanie innego niz dotychczas zycia. Mozna? Jak widac mozna! Sama podalas przyklad.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Lut 2017r. 06:43  
Cytuj
" Zespół presuicydalny to zespół cech, które zostały określone jako charakterystyczne dla osoby noszącej się z zamiarem popełnienia samobójstwa. Do wymienionych cech należą m.in.: zawężenie sytuacyjne — jednostka interpretuje swoją sytuację jako taką, z której nie ma wyjścia i wobec tego nie podejmuje żadnej aktywności w celu wyjścia z tej sytuacji; zawężenie dynamiczne — w myśleniu tej osoby dominuje pesymizm; zawężenie relacji społecznych — jednostka „ukrywa się” przed innymi, ucieka w samotność; zawężenie świata wartości — jednostkę charakteryzuje rezygnacja z dotychczasowych zainteresowań i wymagań wobec siebie i innych; wzrost agresji i napięcia; pojawienie się fantazji samobójczych i nawet wizje tego, co się będzie działo po jej śmierci."....Profesor Z. Płużek dzieli samobójstwa na: — prawdziwe — gdy człowiek czuje się bezradny, niepotrzebny, małowartościowy, decyzję o samobójstwie podejmuje chłodno, nie widząc szans na rozwiązanie konfliktu, nie chcąc przeszkadzać innym, a śmierć wydaje się najlepszym rozwiązaniem; — rzekome — gdy samobójcy towarzyszą ambiwalentne uczucia, wini raz siebie, a innym razem otoczenie za zaistniałą trudną sytuację, celem działania jest rozwiązanie problemu, a nie utrata życia, osoba taka chce zwrócić uwagę na siebie i osiągnąć pozytywne rezultaty, uciekając od problemu; — demonstracyjne — samobójstwo, któremu towarzyszy uczucie wrogości do otoczenia, zrzucenie winy za swoje kłopoty na innych i chęć ukarania ich nawet za cenę życia — jest to rodzaj manipulowania środowiskiem...
Zdecydowana większość osób, które popełniły samobójstwo, wcześniej komunikowała swój zamiar w pośredni lub bezpośredni sposób. Być może prawidłowe odczytanie takiego komunikatu pozwoliłoby zapobiec tragedii. Stąd warto być wyczulonym na różne sygnały zagrożenia.

Takimi sygnałami mogą być:

wypowiedzi typu: „lepiej byłoby wam beze mnie”, „lepiej byłoby ze sobą skończyć”,
przygotowywanie środków (np. gromadzenie leków, zdobycie ostrych narzędzi, sznura),
napisanie testamentu i/lub pożegnalnych listów,
nieoczekiwane wizyty u bliskich osób sprawiające wrażenie żegnania się,
nagłe izolowanie się od otoczenia,
„filozoficzne” rozważania o śmierci,
sny o tematyce śmierci, egzekucji, pogrzebu,
rozważania o możliwości połączenia się z ukochanymi zmarłymi,
przeglądanie stron internetowych dotyczących samobójstw, pisanie o tym na blogach, czytanie takich blogów itd.

Niepokojącym sygnałem może być również nagła, paradoksalna poprawa stanu psychicznego osoby, która do tej pory prezentowała nasilony smutek, lęk itp. Chory czuje się wtedy lepiej, ponieważ podjął już decyzję, która w jego mniemaniu rozwiąże dotychczasowe problemy. Podjęcie decyzji kończy okres niepewności i strachu. "

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 4 Sty 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Lut 2017r. 08:05  
Cytuj
CYTAT
Widzisz. Nie zabila sie, wyjechala. Podjela wyzwanie innego niz dotychczas zycia. Mozna? Jak widac mozna! Sama podalas przyklad.
Bo jej pomogli ludzie dobrzy w wyjeździe. Co by było gdyby tak jak ci z pięter tylko patrzyli na zły los dziewczyny? Ale i tak kiedyś musi wrócić tu na stare śmieci więc wszystko przed nią. Jeszcze jej krwi napsują ludzie dla których sensacje są motorem życia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Lut 2017r. 22:22  
Cytuj

Pójść na dworzec, kupić bilet do Berlina i wyjechać można zawsze.
Pytanie, do czego ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 12 Lut 2017r. 22:23  
Cytuj
Robienie zakupów w niedzielę też i sklepy w niedziele pełne ludzi ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Lut 2017r. 22:24  
Cytuj

Ja osobiście jestem ateistą, i dla mnie nie ma czegoś takiego jak "grzech".


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »