NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Film Wołyń - opinie,
Posty: 110
Dołączył: 10 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2016r. 21:50  
Cytuj
Tak. Bardzo dobrze. Ze wzgledu na fakt, ze jest to pierwszy film dotykajacy rzezi wolynskiej daje z czystym sumieniem 10/10.
Ps. Jeszcze graja we Wrzosie wiec nic straconego - do kina!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2016r. 21:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 18 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2016r. 22:31  
Cytuj
Tak jak Fiodor stwierdził, scena mszy była najbardziej poruszająca. Film warty oglądnięcia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Paź 2016r. 23:00  
Cytuj
DALIBOR

Ci którzy mordowali jako bandyci upa juz są "PIERWSZYMI Z BRZEGU".
Problem jest z tym ze wielu tych debili UPAwiaja sie ich bohaterami..wjezdzaja do Polski z flagami czerwono czarnymi. Po co..szukaja prowokacji i zaczepki. Albo studenci ukraińscy zerujacy na naszych podatkach i fotografujący sie z flaga upainy..to jest żenujące..szydza z nas i gardza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Paź 2016r. 23:12  
Cytuj
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-syn-dowodcy-upa-polska-wrogiem-jak-rosja,nId,2295413#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10401
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Paź 2016r. 23:59  
Cytuj
Dobry film. Szkoda ze Ukraińcom ze wolno go obejrzeć. I szkoda tez ze nie nagradzamy i podkreślamy zbyt mało tych, którzy nie poszli na skróty, tylko pozostali ludźmi. O naszych powojennych postawach możemy powiedzieć to samo (od niedawna możemy powiedzieć kto zachował się porządnie). Podobał mi się ten film. Będzie wersja która będzie zachęcać Ukraińców do przystąpienia do UE. My wiemy i oni wiedzą ze ich ograbią bardziej niż nas. Obecnie już są niewypłacalni, podobnie jak my przed przewrotem pałacowym. Ich koniec może być tylko jeden, bieda.

Obawiam się ze Ta wersja wydarzeń ich nie zachęca do przystąpienia do UE bo pokazuje im ze zapłacą bardzo wysoką cenę. Nas przez parę lat ciągnięto za włosy po kamieniach za Jedwabne. Ich czeka żywe piekło. Nie dziwie się ze zakazano pokazów na Ukrainie. Możemy liczyć tylko na to, ze Zachód ich znowu zdradzi niedopowiedzeniami a nas, nie oszuka na oczekiwaniu przyjęcia postawy bycia mądrzejszym Narodem. Nie widać takich apeli póki co. W Panu nadzieja... bo grzebać się w tym to masakra.

Możemy się spodziewać wielu zwrotów w polityce, jest wiele ofiar z wielu narodów, sami wycierpieli od Stalina, ale obecnie każdy się ogląda na każdego kto pierwszy im postawi twarde warunki przyłączenia do cywilizacji. Film był najlepszym sposobem do rozpoczęcia rozmowy, ale jeżeli to jest zbyt wiele dla ich sumienia i nakręcą własną wersje historii to tragicznie to rokuje dla naszych relacji. Miejmy nadzieje ze film zostanie "pocięty" i pokazany zanim zrobią własna opowieść o "walce" narodowowyzwoleńczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2016r. 20:15  
Cytuj
Film bardzo dobry.
Znam tamte wydarzenia z pierwszej ręki, nic nie zostało ubarwione, nic nie było przerysowane. Było jeszcze gorzej. Uważam, że każdy powinien znać historię, aby podobne tragedia nie miały więcej miejsca. Obecnie mamy wszechobecną tendencję do wybielania wszelkich zbrodni na Polakach, a to jest niedopuszczalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Paź 2016r. 20:43  
Cytuj
http://prostozmostu.net/news/wladze-nowej-sarzyny-zawieszaja-wspolprace-z-ukraina-w-reakcji-na-kult-bandery


Cos optymistycznego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 01:15  
Cytuj
Helios puszcza Wołyń jeszcze do 3 listopada, ale tylko o 11:30 być może dla szkół. We Wrzosie ostatni seans w czwartek o 19:15. Kto jeszcze nie był, to jutro ma okazję obejrzeć film w kinie.

@Fiodor: Obejrzę ten film ponownie w domu. Scena kazania i poświęcenia kos też mi mocno zapadła w pamięć.

@Edek: Reżyser w wielu miejscach poszedł na skróty. Może zabrakło funduszy, może chciał skończyć ten film jak najszybciej. W ciągu 2,5 godzin udałoby się pokazać cały przebieg wydarzeń. Zamiast tego skupił się na ceremoniach i perypetiach głównych bohaterów. Zamiast zapłakanych kobiet opowiadających o wydarzeniach na Wołyniu wolałbym widzieć obraz i przebieg tych wydarzeń.

@enigmatyczna: Jest kilka drastycznych, acz krótkich scen.

@Marek370: Nie można uogólniać. Znam kilka Ukraińców i dla nich największym wrogiem jest Rosja. Nie rozmawialiśmy o Wołyniu. Dopóki nie noszą koszulki z Banderą ani nie latają z flagą UPA, nie wywołuję konfliktów. Niestety na Podkarpaciu dochodziło do incydentów z udziałem ukraińskich studentów. W Przemyślu pozowali z flagą UPA. Nie wiem, co wydarzyło się w akademikach Politechniki, ale dzień później polscy studenci wywiesili polskie flagi.

@art2deco: @liberoo: Takie akcje nic nie zmienią. Na Ukrainie uważa się Banderę za bohatera i zbawcę. Obejrzałem na YouTube film dokumentalny z polskimi napisami. Przedstawiono II RP jako okupanta, który stosował represje wobec ludności ukraińskiej. W odwecie UON dopuszczała się aktów terrorystycznych. Za odpowiedzialnego za rzekome represje uważano ministra spraw zagranicznych Bronisława Pierackiego. Zabito go na zlecenie Bandery. Wspomniano o Wołyniu, ale Polacy się sami tego domagali, bo nie chcieli oddać ziem. Oczywiście to nie sprawka UPA ani UON, lecz samych chłopów. Film trwa 1.5h, można obejrzeć [tu]. W obliczu takiej propagandy kult Bandery szybko nie zniknie. Ale nie wszyscy go popierają i w nich cała nadzieja na potępienie działań UPA.

PS. Jest dużo filmów dokumentalnych o Wołyniu, np. [tu]. Szukam fabularnych oprócz Smarzowskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 06:39  
Cytuj
CYTAT
Dobry film.
Szkoda ze Ukraińcom ze wolno go obejrzeć....
Film był najlepszym sposobem do rozpoczęcia rozmowy....





I tak i nie, zależy gdzie upatrujemy naszej wspólnej przyszłości i co nią realnie może być...

Nasze narodowe relacje są nieistotne. Relacje miedzy Wołyniakami a Ukraińcami nie będą nigdy dobre. Relacje miedzy RP a Ukrainą będą zwyczajnie polityczne.

Możemy śmiało powiedzieć ze atak ruskich na Wschodnią Ukrainę pokazał ze są bezsilni nawet z zachodnią pomocą logistyczną i sprzętową. Oni nie są pewni nawet własnej armii, to byli w większości ochotnicy. Jakoś nie zastosowali "terroru" banderowskiego na braciach ze wschodu (a tak w tej filmowej apologetyce ludobójstwa starają się tłumaczyć swoje męstwo, Wyborca dal link powyżej), jakoś powstania narodowego nie było, jakoś nie było chętnych do rezania wroga Matuszki Ukrajiny :-) Są przeżarci korupcją, dekadencją postkomuny, każdy sobie rzepkę skrobie i nasączeni rozwietką w stopniu paraliżującym ich kraj. Czy mogą postawić na swoim samodzielnie, nie.

To Zachód ich stawia dzisiaj na nogi wyższej niezależności. To Zachód ich oddał ruskim po II wojnie a ruskie wygłodziły miliony za karę na śmierć. Naprawdę mieli WIELKI powód pokazać narodowy charakter, wolę i siłę. Oni tego nie mają, zwyczajnie ich przeceniacie. Zawsze ktoś za nich myślach i robił z nimi to co chciał i tak mam nadzieje pozostanie bo są zbyt łakomym kąskiem i są za słabi na własną państwowość. Tak im przyszło być.

Wiec po co ten film został wysłany na Ukrainę, pomyśleliście? Odwołano zamknięty pokaz dla intelektualnej elity ze strachu przed zamieszkami na Majdanie nie wiem Kim ta elita jest nie wiem Kto nam powiedział "nie" i dlaczego przyjęto odmowę tak gładko, praktycznie bez komentarzy nie wiem Myślę ze dobrze nas naprowadzasz @Bezimienna. Mnie tez to zaskoczyło, bo co drugi 1/2-główek mówi ze oni nic nie pamiętają z tych rzeczy. Za 10 lat nie będzie komu potwierdzić historii z ich strony. Pozostanie fikcja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 18:53  
Cytuj
[cytat]

@Marek370: Nie można uogólniać. Znam kilka Ukraińców i dla nich największym wrogiem jest Rosja. Nie rozmawialiśmy o Wołyniu. Dopóki nie noszą koszulki z Banderą ani nie latają z flagą UPA, nie wywołuję konfliktów. Niestety na Podkarpaciu dochodziło do incydentów z udziałem ukraińskich studentów. W Przemyślu pozowali z flagą UPA. Nie wiem, co wydarzyło się w akademikach Politechniki, ale dzień później polscy studenci wywiesili polskie flagi.

cytat]

Jest setki tysięcy normalnych Ukraińców tak jak było setki tysięcy normalnych Niemców w latach trzydziestych. Narodem rządzą elity, a jego świadomość określa jego historia.

Amerykanie nie budują tarcz antyrakietowych, dlatego że nikt w USA nie zna kilku normalnych Rosjan czy Koreańczyków z północy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 24 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 21:51  
Cytuj
CYTAT („Marek370”)
Jest setki tysięcy normalnych Ukraińców tak jak było setki tysięcy normalnych Niemców w latach trzydziestych. Narodem rządzą elity, a jego świadomość określa jego historia.


Niemców określa historia Holokaustu. Ukraińców - Wołyń i Genocidum atrox (Ludobójstwo okrutne), nad czym tu myśleć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2016r. 13:49  
Cytuj
Witam.
Czy orientuje sie ktos gdzie mozna by obejrzec film "Wolyn".
W kinach w okolicy nie ma jak widze, na internecie tez nie moge znalesc.
Nie musi to byc darmowy dostep do obejrzenia, moze byc platny.
Moze gdzies jest do kupienia plyta z filmem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 22 Lut 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 16:22  
Cytuj
Można już to gdzieś obejrzeć na VOD?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2017r. 22:48  
Cytuj
Na prywatnej stronie torrent jest dostępny. Pewnie niedługo będzie wszędzie ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 26 Sty 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 08:35  
Cytuj
kolejne nagrody zdobywa. chyba tez sie zbiore, żeby obejrzeć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 3 Maja 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 10:27  
Cytuj
CYTAT
kolejne nagrody zdobywa. chyba tez sie zbiore, żeby obejrzeć


Zdecydowanie warto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2017r. 11:21  
Cytuj
Wpadła mi w ręce książka o Ukraińcach ratujących Polaków, jest tez dostepna w internecie:
http://www.nawol(...)liwi.pdf
Pożyczyłem, aby nie być jednostronnym i nabrać trochę wiary w Ukraińców.
Czytając ma się jednak trochę mieszane uczucia, bo przy każdym opisanym przypadku uratowania, który godny jest pochwały, podawane jest tło wydarzeń i liczba Polaków, która jednak została zamordowana.
Dobrze by było, aby takie książki powstawały na Ukrainie i aby właśnie ci ratujący Polaków byli tam kreowani na bohaterów. To zmieniłoby sytuacje i stosunki miedzy Polska i Ukrainą.
Dopóki jednak na bohaterów będą kreowani mordercy z UPA, trudno mówić o porozumieniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 22 Sie 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2017r. 17:12  
Cytuj
Zastanawia mnie czemu takie filmy na zachodzie nie są docenione, albo na wschodzie, w sumie gdziekolwiek?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Sie 2017r. 17:53  
Cytuj
CYTAT
Zastanawia mnie czemu takie filmy na zachodzie nie są docenione, albo na wschodzie, w sumie gdziekolwiek?


A Ty interesujesz się tym co Kurdowie doświadczyli z rąk Irakijczyków i co teraz robią im Turcy? Pewnie z tego samego powodu nikogo po za nami nie interesuje Wołyń. Życie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Kino, Muzea, Galerie, Wystawy »