NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4
Ile księdzu za chrzest dziecka? , Ile za chrzest?
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 13:48  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
bo martwych dzieci już nie chrzci!
i rzeczywiście żadnych opłat nie powinno być, tylko co łaska


To gdzie trafia wedlug ciebie takie dziecko, nieba ? piekla ?


do nieba

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 13:48  
Cytuj

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 13:51  
Cytuj
CYTAT
A dlaczego go wyrzucił?
Bo ja widziałem chłopaka, który w kościele przed Najświętszym Sakramentem rozrabiał słuchawki na uszach i słuchał muzyki.

Jeżeli taki człowiek nie wie co się robi w kościele to wg Ciebie zasługuje na bierzmowanie?
To jest sakrament dojrzałości, a zachowuje się gorzej jak przedszkolak.

Jeżeli jest to uzasadnione, to nie można udzielać tego sakramentu ludziom lekceważącym Boga.

Akurat to nie wpływa na mniejszą kasę za chrzest.
a przynajmniej nie powinno.
Ale ksiądz nie jest od oceniania stopnia grzeszności człowieka ale od ewangelizacji wiernych! A co by się stało jakby ksiądz widząc młodziana ze słuchawkami w uszach po prostu spokojnie podszedł i z uśmiechem na ustach wyjął my je z uszu przez pociągnięcie za kabelki? Ja tak docieram do swojego syna jak nie słyszy żeby wyniósł śmieci - działa! Ksiądz nie jest też od dzielenia na ludzi godnych sakramentu czy nie godnych. Skoro chłopak do kościoła przyszedł to znaczy że chciał przyjąć sakrament i nie rola tu innego śmiertelnika jakim bez wątpienia jest ksiądz żeby rozstrzygać o tym czy mu go udzielić czy nie. Jakby chłopak zakłócał spokój w kościele, czy rozrabiał to też należy go upomnieć a nie od razu prosto z drzwi z krzykiem wywalać z kościoła. Nerwy to niech ksiądz sobie schowa do konserwy jak chce być człowiekiem dla ludzi.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 13:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
bo martwych dzieci już nie chrzci!
i rzeczywiście żadnych opłat nie powinno być, tylko co łaska


To gdzie trafia wedlug ciebie takie dziecko, nieba ? piekla ?


do nieba
To od czasów gdy zarządził tak B 16, bo wcześniej były te duszyczki w czyśćcu podobno. Ciekawe co na ten temat ma do powiedzenia ostatni papież?

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 13:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
bo martwych dzieci już nie chrzci!
i rzeczywiście żadnych opłat nie powinno być, tylko co łaska
Tylko że ksiądz powinien bardzo delikatnie podejść do sprawy w przypadku gdy rodzice chcą chrztu dla dziecka zmarłego. Powinien z taką matką usiąść i z nią porozmawiać, wytłumaczyć, że zmarłych się nie chrzci a jedynie urządza pokropek ciała w trumience przed pochowaniem. Musi być to bardzo wyważona rozmowa bo to ciało w trumnie to część tej kobiety i trzeba być matką żeby zrozumieć co czuje taka osoba po stracie dzieciątka. Jestem pewna że gdyby ksiądz podszedł do sprawy fachowo i zamiast stanowczego NIE DLA CHRZTU porozmawiał z nią to nie byłoby takich skarg. Więcej wyczucia w kontaktach z kobietami zalecam panom księżom.


Wszystko OK, ale to nie do końca jest część ciała kobiety, a jeżeli tak, to w takim samym stopniu jak ojca tego dziecka.

Mimo, że dziecko pochodzi i rozwija się w ciele kobiety, to jednak nie jest tym samym ciałem. To zupełnie nowy człowiek.

A jeżeli chodzi o delikatność księży, to masz rację.
Powinni do tych spraw podchodzić bardzo delikatnie.

Niektórzy księża od biednych ludzi pewnie nie biorą za chrzest.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 13:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A dlaczego go wyrzucił?
Bo ja widziałem chłopaka, który w kościele przed Najświętszym Sakramentem rozrabiał słuchawki na uszach i słuchał muzyki.

Jeżeli taki człowiek nie wie co się robi w kościele to wg Ciebie zasługuje na bierzmowanie?
To jest sakrament dojrzałości, a zachowuje się gorzej jak przedszkolak.

Jeżeli jest to uzasadnione, to nie można udzielać tego sakramentu ludziom lekceważącym Boga.

Akurat to nie wpływa na mniejszą kasę za chrzest.
a przynajmniej nie powinno.
Ale ksiądz nie jest od oceniania stopnia grzeszności człowieka ale od ewangelizacji wiernych! A co by się stało jakby ksiądz widząc młodziana ze słuchawkami w uszach po prostu spokojnie podszedł i z uśmiechem na ustach wyjął my je z uszu przez pociągnięcie za kabelki? Ja tak docieram do swojego syna jak nie słyszy żeby wyniósł śmieci - działa! Ksiądz nie jest też od dzielenia na ludzi godnych sakramentu czy nie godnych. Skoro chłopak do kościoła przyszedł to znaczy że chciał przyjąć sakrament i nie rola tu innego śmiertelnika jakim bez wątpienia jest ksiądz żeby rozstrzygać o tym czy mu go udzielić czy nie. Jakby chłopak zakłócał spokój w kościele, czy rozrabiał to też należy go upomnieć a nie od razu prosto z drzwi z krzykiem wywalać z kościoła. Nerwy to niech ksiądz sobie schowa do konserwy jak chce być człowiekiem dla ludzi.


nie denerwuj się tak, bo żaden ksiądz się na tego chłopaka nie denerwował w kościele, ja mu zwróciłem uwagę umiech

Do sakramentu bierzmowania czasami trzeba dorosnąć, ale to nie ten temat.
Wracamy do tematu ile dać księdzu za chrzest umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 14:28  
Cytuj
Prościej już się nie da,chociaż dla niektórych będzie to zagadka.Płacąc za chrzest grzeszycie pychą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 14:35  
Cytuj
CYTAT
Prościej już się nie da,chociaż dla niektórych będzie to zagadka.Płacąc za chrzest grzeszycie pychą.


rozwiń proszę?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Gru 2016r. 14:37  
Cytuj
CYTAT („mark30”)
jego pieprzony obowiązek !!!!


Udzielanie tego sakramentu nie jest obowiązkowe!!!

Mylisz się Waść.Ma obowiązek,a w szczegónych przypadkach obowiązek ten spada na Ciebie jako chrześcijanina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »