NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
5G w Stalowej Woli - jaka prędkość?,
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 11:28  
Cytuj
Jest już podobno zasięg 5G z Plusa w naszym mieście good

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-06-22/kolejny-milion-mieszkancow-polski-w-zasiegu-5g-w-plusie/

Mógłby ktoś sprawdzić jakie prędkości można na tym osiągnąć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 11:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 12:06  
Cytuj
Ta sieć wydmuszka niech lepiej poprawi pojemność LTE i UMTS. Chwali się punktową zabawką 5G na 2600 MHz, o zasięgu 1 km od nadajnika, a 3 km od nadajnika w ciągu dnia nie da się korzystać z internetu w innych technologiach z powodu zapchania nadajnika. Mam 2 karty SIM, główną nju i dodatkową Plusa. Gdyby nie nju, nie byłbym w stanie napisać tego posta. W dzień z Plusa na częstotliwości zasięgowej UMTS/LTE 900 nie da się korzystać. Ale w reklamach będą się chwalić najszybszą zabawką 5G.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 15:32  
Cytuj
Sam zmieniłem sieć z Plusa na Nju ale mam zamiar kupić nowy telefon i nie wiem czy już brać z 5G czy niekoniecznie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 15:59  
Cytuj
CYTAT
Jest już podobno zasięg 5G z Plusa w naszym mieście good

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-06-22/kolejny-milion-mieszkancow-polski-w-zasiegu-5g-w-plusie/

Mógłby ktoś sprawdzić jakie prędkości można na tym osiągnąć?


Mam telefon w plusie z możliwością odbioru 5G i powiem że nie ma 5 G w Stalowej Woli

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 16:03  
Cytuj
CYTAT
Ta sieć wydmuszka niech lepiej poprawi pojemność LTE i UMTS. Chwali się punktową zabawką 5G na 2600 MHz, o zasięgu 1 km od nadajnika, a 3 km od nadajnika w ciągu dnia nie da się korzystać z internetu w innych technologiach z powodu zapchania nadajnika. Mam 2 karty SIM, główną nju i dodatkową Plusa. Gdyby nie nju, nie byłbym w stanie napisać tego posta. W dzień z Plusa na częstotliwości zasięgowej UMTS/LTE 900 nie da się korzystać. Ale w reklamach będą się chwalić najszybszą zabawką 5G.


Potwierdzam Plus to gówno. Mecze się już drugi rok. Czekam do września na koniec umowy.

Zastanawiam się na T-Mobile ewentualnie Orange.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 16:33  
Cytuj
Orange i T-Mobile to jedno i to samo technicznie. To już po prostu wybierz sobie dla siebie ofertę wg atrakcyjności obu operatorów.
Warto zauważyć, że Orange wraz z T-Mobile ma w Polsce około 12 tysięcy lokalizacji, Play ok. 9 tysięcy, a Plus ok. 8 tysięcy. Liczba stacji wpływa na pojemność sieci. Plus ma też dużo operatorów wirtualnych na swojej sieci, co tylko pogarsza sytuację pojemnościową. Ale propaganda 5G ma się dobrze. 2600 MHz to mały zasięg. W reklamie pięknie wygląda po 300-500 Mb/s. Szkoda, że tylko w pobliżu nadajnika.

W nju na razie ponoć nie świadczą 5G. Tylko w głównym Orange.

Tylko warto zauważyć, że w żadnej sieci to nie jest jeszcze prawdziwe 5G. To taka proteza na sieci LTE. Prawdziwe 5G ma mieć niskie pingi i będzie na innych częstotliwościach, na które jeszcze w Polsce nie było przetargu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 16:37  
Cytuj
Panowie specjaliści, w takim razie który operator, na terenie naszego miasta ma najlepszy zasięg i przepustowość LTE? Obecnie jestem w PLUS i faktycznie, zarówno prędkości jak i zasięg jest kiepski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 17:28  
Cytuj
http://beta.btsearch.pl/

Tutaj sobie sprawdź rozmieszczenie nadajników. Ta mapa nie jest do końca miarodajna, najlepiej wyszukiwać wg pozwoleń UKE. Należy pamiętać, że pozwolenie dla T-Mobile z numerem pozwolenia zaczynającym się od 11 i pozwolenie dla Orange zaczynające się od 15 oznacza lokalizację, z której nadają obie sieci. T-Mobile ma np. pozwolenie na pylonie VIVO zaczynające się od nr 2. To stacja tylko dla T-Mobile. Takich przypadków w skali kraju jest kilkadziesiąt np. Wołosate, że lokalnie nadaje tylko jeden operator.
Jeżeli chodzi o Plusa, to pozwolenia dla Aero2 należy traktować też jak dla Plusa.
Najlepiej potestuj każdą sieć w swoim miejscu zamieszkania i dokonaj wyboru. Wystarczy zwykły prepaid za parę złotych.

A jeśli chodzi o to pseudo 5G Plusa w Stalowej Woli to ponoć jest. Znajomy testował i mu wyszło coś ponad 200 Mb/s. Podejrzewam, że to leci z 2600 MHz na Mostostalu. Tylko stamtąd, więc będzie odbierane w tamtej okolicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8425
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 20:26  
Cytuj
Gdyby było na mostostalu to bym łapał zasięg. Mam w lini prostej jakieś 200 m.

Testuje właśnie internet z T-Mobile i szału nie ma. Jedyna zaleta to cena bo tylko 30 zł netto.
Protestuje za moment Orange i podejmę decyzję.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 20:35  
Cytuj
W tych dniach testowanie nie ma sensu, bo zarówno Orange jak i T-Mobile dały na kilka dni po ileś tam darmowych GB w związku z meczami. Wszyscy korzystają i maksymalnie obciążają sieć. Za jakiś tydzień wszystko powinno się uspokoić.
No i trzeba wiedzieć, że zarówno Orange jak i T-Mobile priorytetyzuje ruch. Prepaid zawsze będzie miał gorsze wyniki od abonamentu. Chyba, że w środku nocy, gdy sieć pusta to wyniki dla prepaidu będą dobre.

Wg wykazu UKE 5G Plusa jest tylko jedno w Stalowej Woli. Na Metalowcu przy 1go sierpnia.
Sam widzisz jaki wspaniały zasięg daje częstotliwość 2600 MHz,że stamtąd nie dolatuje pod Mostostal.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 23:04  
Cytuj
Hiv czym się zajmujesz zawodowo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 23:19  
Cytuj
Telekomunikacja to mój konik od dziecka. Ale to nie mój zawód. Po prostu hobby. Nadajniki, dosyły, zasilanie, planowanie radiowe itd. Nie tylko sieć komórkowa, ale też radio i telewizja. Mam też znajomych, którzy bardziej zawodowo się tym zajmują, skąd czerpię praktyczną wiedzę fachową.
Zawodowo ocieram się o tę tematykę, ale nie od strony technicznej. Po prostu ona jest mi potrzebna do pracy. Nie chodzi tu o sieć komórkową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Cze 2021r. 23:40  
Cytuj
OK, dzięki za odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2023r. 19:11  
Cytuj
Co się dzieje dzisiaj z T-mobile ? Wie ktoś może ? Od południa ogromne problemy z zasięgiem i działaniem internetu mobilnego. Zasięg szaleje od zera do LTE a nawet pokazuje mi się 5G czego nigdy nie widziałem na obrzeżach miasta.
Dokładają nadajnik czy co ?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2023r. 07:52  
Cytuj
Odpowiem sam sobie i przy okazji wszystkim którzy też mają problemy z siecią T mobile od wczoraj.
Otrzymałem odpowiedź z biura obsługi klienta T-Mobile. Powodem problemów z zasięgiem sieci jest montaż nowych nadajników sieci 5G dlatego telefony wariują z zasięgiem dopóki montaż nadajników nie skończy się.
Dzisiaj rano faktycznie w wielu miejscach na obrzeżach miasta nawet po drugiej stronie Sanu można było złapać zasięg 5G.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Sie 2023r. 10:52  
Cytuj
A jak wygląda sytuacja z Playem teraz? Ta sieć się mocno rozbudowuje, stawia nadajniki tam, gdzie pozostała trójca nie ma zasięgu i za chwilę będzie mieć najlepszy zasięg. Na forach telekomunikacyjnych piszą jednak, że sieć jest źle skonfigurowana, że nawet trudno prowadzić rozmowy, a Internet jest bardzo słaby. Prawda to? To pytanie do klientów Playa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2023r. 22:01  
Cytuj
Play to jedna wielka tragedia jeśli chodzi o jakość połączeń, zasięg i internet mobilny. Tak się składa że numer służbowy mam z Playa i praktycznie każdego dnia doświadczam wspaniałej jakości Playa. Bardzo często ktoś z kim rozmawiam nie słyszy mnie albo ja jego. Często słyszę zniekształcony głos osoby z którą rozmawiam. Mam też przypadki zerwanego połączenia.. internetu mobilny leży dosłownie.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2023r. 12:22  
Cytuj
Potwierdzam, rozmawiać z kimś z Playa to tragedia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Sie 2023r. 21:27  
Cytuj
Mają malutko pasma zasięgowego. W LTE 800 tylko 5 MHz szerokości i w UMTS/GSM 900 też 5 MHz. Stąd zapychanie się sieci. Gdy pasmo jest zapchane rozmowy idą po najgorszym kodowaniu, coś jak mp3 w bardzo niskim bitrate. W wyższych pasmach mają już sporo pojemności 1800/2100/2600, ale te nie docierają zbyt daleko od nadajnika. Wspomagają się roamingiem Orange ze względu na pojemność właśnie. A klientów mają najwięcej ze wszystkich sieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2230
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2023r. 22:31  
Cytuj
Od kilku dni T-Mobile bez problemu łapie zasięg sieci 5G na terenach po drugiej stronie Sanu ale prędkość internetu to jakiś dramat. Niby 5G prawie full a prędkość pobierania to 11.5mb/s natomiast wysyłanie jest na poziomie 3.8mb/s..
Co z tego że 5G jak prędkość rodem z 3G którego już nie ma tak na marginesie.
Kaszana straszna..

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Sie 2023r. 22:39  
Cytuj
To nie jest 5G, tylko marketingowa proteza. To LTE na 2100 MHz ze znaczkiem 5G. Plus może sobie pozwolić na wyższe prędkości w swoim 5G, bo ma całkowicie osobne pasmo 2600 MHz. Pozostałą trójca współdzieli swoje 15 MHz pasma z LTE na 2100 MHz.
Prawdziwe 5G jeszcze nie miało przetargu. Będzie w pasmach 3,4 - 3,8 GHz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 00:27  
Cytuj
CYTAT (Andrzej_2.0)
Gdyby było na mostostalu to bym łapał zasięg. Mam w lini prostej jakieś 200 m.

Testuje właśnie internet z T-Mobile i szału nie ma. Jedyna zaleta to cena bo tylko 30 zł netto.
Protestuje za moment Orange i podejmę decyzję.


Wiem że to było 2 lata temu ale zapytać można
Więc co wybrałeś? I jak zadowolenie z wyboru?

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 12:04  
Cytuj
A ja niezmiennie pozostaję wierny Orange, czyli nju mobile ze względu na liczbę GB oraz cenę. W nju mobile jakość rozmów jest zawsze dobra, a Internet ma przyzwoitą prędkość. Na klasycznym pececie w domu w Rzeszowie także korzystam z nju internetowego za 29 zł miesięcznie. Jest tam 180 GB. Od 6 sierpnia czyli początku okresu rozliczeniowego wykorzystałem dopiero 31 GB. Internet mobilny ma to do siebie, że nigdy się nie psuje w sensie przerw w transmisji. Wcześniej, gdy miałem kablową Vectrę to czasami w nocy coś się działo i była awaria. Dopiero przed południem naprawiali.
A w telefonie jest 150 GB za 39 zł miesięcznie. Mam dwa numery z kolegą. Te 150 GB do podziału pomiędzy nas, płacimy po 24 zł miesięcznie (za drugi numer płaci się 9 zł). Nigdy nie udało się wykorzystać nawet połowy tych GB w smartfonie.
Inni operatorzy również mają obecnie oferty z nawet nielimitowanym Internetem, ale ceny abonamentów są znacznie wyższe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 12:14  
Cytuj
HIV ale w Orange miałam inny problem olewany przez serwis sieci.
Mianowicie poza domem czasem rozłączał mi die internet mobilny samoistnie na chwilę i już sam nie powrócił do połączenia. Działo się to samoistnie. Czasami wracałam do domu i przed drzwiami jak łączył się z WiFi telefon dostawałam masę wiadomości które nie dotarły do mnie poza domem. Zgłaszałam to wszędzie I sieć olewała sprawę. Różne telefony walka walka i to samo aż zmieniłam sieć i problem zniknął

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Sie 2023r. 12:28  
Cytuj
Widocznie to była jakaś wada karty SIM.

Nigdy nie miałem czegoś takiego, żeby będąc w zasięgu sieci otrzymać komunikat SMS, że ktoś próbował się ze mną połączyć. Kiedyś mając numer jeszcze wtedy w Erze, takie zdarzenia miały miejsce. Tak samo słyszałem od ludzi mających Play, że coś takiego się dzieje. Telefon leży, zasięg jest, a przychodzi komunikat, że ktoś próbował się połączyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »