NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 92 93 94 95 96 97 98 ... » »»
Wieści z frontu na Ukrainie,
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 01:57  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. Według najnowszych szacunków na Ukrainie poległo około 337 000 żołnierzy rosyjskich oraz około 77 000 żołnierzy ukraińskich.
2. Stany Zjednoczone - decyzją Kongresu (Parlamentu) - zaprzestały wspierania Ukrainy.
3. Moim zdaniem - w aktualnej sytuacji - nowy rząd Premiera Donalda Tuska powinien wysłać ukraińskiej armii pozostałe polskie czołgi typu PT-91, w celu wzmocnienie pozycji obronnych ukraińskiej armii.
Strona ukraińska nie jest już zdolna do nowej kontrofensywy w jakimkolwiek kierunku, ale armia ukraińska może jeszcze utrzymywać aktualny przebieg linii frontu.
Szczególnie ważne jest kontynuowanie obrony Awdijiwki, Keramiku i Czasiw Jar.
4. Od wyborów parlamentarnych 15 Października, sytuacja finansowa Polski uległa znaczącemu pogorszeniu za sprawą "rozdawnictwa" odchodzącego rządu PiS-u.
W tej sytuacji nowy rząd Premiera Tuska prawdopodobnie zredukuje wszystkie kontrakty zbrojeniowe podpisane przez PiS - ich realizacja jest niemożliwa ze względów finansowych.
Przede wszystkim, najpilniej potrzebne są zasiłki socjalne dla osób bezrobotnych (obywatelstwa polskiego).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 01:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4978
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 02:56  
Cytuj
Głąbie z Szówska.zaklopotany

Znów ciebie wyręczam co do info z wojny na Ukrainie.
Takie rzeczy"statystyku" przegapiasz?chytry

W mediach pojawiły się filmiki,w których w bardzo obrazowy sposób pokazane jest, jak potężną bronią są amerykańskie wozy bojowe piechoty M2A2 ODS Bradley.zdegustowany
Ukazano tam pracę znajdującej się na pokładzie pojazdu armaty łańcuchowej M242 Bushmaster kal. 25 mm produkcji firmy McDonnell Douglas z pociskami odłamkowo-burzącymi i zapalającymi M792 kal. 25 mm ze smugaczem (HEI-T).ok
Te dane techniczne podaję,aby wzbudzić twoją zazdrość,pokazać jak jesteś zacofany.placze

Cechuje się ona szybkostrzelnością na poziomie 200 strzałów na minutę. Pociski mogą być skuteczne nawet na odległość do 6500 metrów. Armata ma masę 110,2 kg i długość lufy 2,032 m, a prędkość wylotowa pocisku wynosi 1360 m/s.:szok:

To tyle "cyferek",które ciebie tak podniecają.jezyk

Żołnierze z Ukrainy przyznali, że dzięki amerykańskim wozom Bradley wciąż utrzymują kontrolę nad miastem Awdijiwka-twoje ulubione,deklu.3m sie
Nie dziękuj sciana

PS.Cuchnący nierobie.W tym miesiącu przeiprezowałem więcej niż twój zasiłek dla bezroba.good

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 09:51  
Cytuj

@ jusek

1. Dzielnicę przemysłową Awdijiwki wojska rosyjskie wzięły, ale samo miasto pozostaje pod kontrolą ukraińskiej armii.
2. Było nie przeimprezować, tylko wysłać mi.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 12:49  
Cytuj
USA dalej będzie wspierać Ukrainę tylko robią szopkę żeby w huja ruskich zrobić. Pewne info od jednego kongresmena.



Weź się za robotę nierobie i przestań sępić kase. Spadł śnieg mogłeś zainwestować 50 zł w łopatę i odśnieżać ale po co prawda ? Jeszcze sobie odciski na rękach zrobisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4978
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 13:31  
Cytuj
CYTAT

@ jusek

2. Było nie przeimprezować, tylko wysłać mi.



Cepie z Szówska.mlotek
To moja kasa,którą JA zarobiłem.good
Zrobie z nią co zechce.
Do końca roku, łącznie z Sylwestrem będzie przepite 2 razy więcej.ok

Na pasożytów, takich jak ty ,na obiboków,kler,NIC nie zapłacę.potluczony
Ale...co
Właśnie zrobiłem przelew na konto Fundacja Hospicjum
Dla Ostatnich Chwil.
numer konta 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141

165 zl. kosztuje tygodniowe wyżywienie podopiecznego,85 zl.tygodniowy zapas pieluchomajtek,41 zl tygodniowa kuracja odleżyn.
''''''''''''''''''

Zasiłek dla-na Tomaszka czyli to 1024,10 zł brutto 931,93 zł netto
Dlatego spyzerdal"aj, yebanny nierobie.zaklopotany
Twój zasiłek brutto-w przenosni,w takiej wysokości poszedł na ich konto.

Kogo Wy, wybieracie, aby go wspierać.chytry
Nieroba,obiboka czy...zdegustowany

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 14:08  
Cytuj

1. @ jusek

Ale ci w hospicjach już tylko umierają... im przelewy już nie pomogą.
A mi pomogą.

2. Tymczasem podsumowałem straty pośród ludności cywilnej na Ukrainie.
Około 30 000 zabitych w wyniku bezpośrednich działań wojennych i około 40 000 zmarłych w wyniku mieszkania w wypalonych budynkach / pod balkonami.
Razem około 70 000 zabitych cywili + 8 milionów emigrantów / dezerterów wyjechało zagranicę.

3. Ukraińskie Siły Zbrojne walczą czterema zmianami żołnierzy po 200 000 każda, cyklicznie wymieniając ich na pozycjach i każdorazowo starając się uzupełnić straty w personelu.
Ale poległo już 77 000 ukraińskich żołnierzy, a brakuje rezerwistów.
Tylko w Przemyślu, tuż za polską granicą, ukrywa się mnóstwo dezerterów którzy nie chcą jechać do Awdijiwki.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 14:16  
Cytuj
CYTAT

1. @ jusek

Ale ci w hospicjach już tylko umierają... im przelewy już nie pomogą.
A mi pomogą.

2. Tymczasem podsumowałem straty pośród ludności cywilnej na Ukrainie.
Około 30 000 zabitych w wyniku bezpośrednich działań wojennych i około 40 000 zmarłych w wyniku mieszkania w wypalonych budynkach / pod balkonami.
Razem około 70 000 zabitych cywili + 8 milionów emigrantów / dezerterów wyjechało zagranicę.

3. Ukraińskie Siły Zbrojne walczą czterema zmianami żołnierzy po 200 000 każda, cyklicznie wymieniając ich na pozycjach i każdorazowo starając się uzupełnić straty w personelu.
Ale poległo już 77 000 ukraińskich żołnierzy, a brakuje rezerwistów.
Tylko w Przemyślu, tuż za polską granicą, ukrywa się mnóstwo dezerterów którzy nie chcą jechać do Awdijiwki.



Dzwoń do siajej, efbiej, gieeru, kagiebe, ztazi bo oni mają szukają tych danych.

P.s

Poszedł przelew na kole

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4978
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 16:55  
Cytuj
CYTAT

1. @ jusek

Ale ci w hospicjach już tylko umierają... im przelewy już nie pomogą.
A mi pomogą.


Tomciusciana
Nie myliłem się, oceniając ciebie.zdegustowany
W twojej ocenie, ci LUDZIE to odpadki,nierobie,leniu pi"erdol"ny...mlotek
Pojeb jesteś.zaklopotany

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 660
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 18:11  
Cytuj
Ameryka okupujaca Ukraine mowi stop wysylaniu uzbrojenia ukraincom.W środę amerykański Senat zablokował ustawę o pomocy Ukrainie o wartości 61 miliardów dolarów. Biały Dom ostrzegał wcześniej, że amerykańskie fundusze dla Kijowa mogą się wkrótce wyczerpać. Bez wsparcia tych panstw potworow bedziemy mieli koniec konfliktu i dobrt prezen dla Rosji.uśmiechDosc solidarnosci z Ukraina ,bo oni wcale nie walczyli za nas z Rosja.
Walczyli dla USA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 19:37  
Cytuj

@ maszynista

Przecież napisałem że:
"2. Stany Zjednoczone - decyzją Kongresu (Parlamentu) - zaprzestały wspierania Ukrainy."

A to oznacza że ukraińska armia nie dostanie kolejnych kilku tysięcy zestawów "Javelin", kierowanych rakiet ziemia-ziemia do zestawów HIMARS i tym podobnych, drogich produktów wojskowych pochodzących ze Stanów Zjednoczonych.
Ostatnio Niemcy znalazły dla Ukrainy 1.3 miliarda Euro, na pociski artyleryjskie kaliber 155 mm "Made in Germany", zapewne również amunicję czołgową kaliber 120 mm dla czołgów Leopard 2, może również jakieś uzbrojenie ręczne takie jak granatniki rakietowe typu panzerfaust-3.
Dlatego jestem zdania że w zaistniałej sytuacji rząd Premiera Donalda Tuska powinien wysłać ukraińskiej armii pozostałe czołgi typu PT-91, ponieważ mają armaty kaliber 125 mm które można ładować ex-radziecką amunicją od czołgów T-72 - więc strona ukraińska była by potem niezależna w tym temacie.

Prezydent Biden straszy Kongres że bez tych kolejnych 61 miliardów USD na pomoc dla Ukrainy, armia rosyjska wejdzie do Polski.
Ale nawet tu w Polsce nikt w to nie wierzy (w tym ja).
Bo to był wymysł PiS-u, a rząd PiS-u odchodzi 11 Grudnia.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 19:50  
Cytuj
CYTAT


Ale ci w hospicjach już tylko umierają... im przelewy już nie pomogą.
A mi pomogą.



Jeśli choć troszkę się cenisz, jeśli masz choć troszkę honoru usuń swoje konto i zamilcz.
Masz dużo czasu odwiedź kiedyś jakieś hospicjum i przemyśl swoje słowa.
Jesteś zdrowy masz dwie ręce, dwie nogi i chcesz się mierzyć z umierającymi, cierpiącymi ludzmi często przykutymi do łóżka?
Jesteś bezczelny !

Czegoś ci brakuje ??

Nie masz wstydu. Odwróć się i odejdź przykry człowieku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 20:09  
Cytuj

@ administrator

To nie jest temat o zdrowiu.
Zauważyłem jedynie że pilniejszą sprawą jest praca lub zasiłki dla osób zdrowych, żeby od ich pracy można było potem odprowadzać składki zdrowotne na... między innymi utrzymanie umierających ludzi w hospicjach.
A że ja nie mam pracy, to liczę na zasiłek i przelewy użytkowników forum.
Trochę popiszę na forum, przejadę się rowerem do sklepu (czego umierający już nie zrobi), zapłacę VAT "od towarów i usług"... i będzie kasa na utrzymanie umierających w hospicjach.
Zwłaszcza że sam nie choruję i nie chodzę na wizyty do żadnego lekarza.

Wracając jednak do tematu:
Na Ukrainie nie brakuje amunicji czołgowej kaliber 125 mm, którą ładowane są armaty czołgów typu T-64 i T-72.
Jeżeli by wysłać ukraińskiej armii pozostałe 170 czołgów typu PT-91, to ukraińska armia będzie mogła walczyć nimi niezależnie od dostaw amunicji z Zachodu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 587
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 22:50  
Cytuj
Dla ciebie praca jest ważna ? To dlaczego od tylu miesięcy jesteś bezrobotny ??
Pracy w Polsce jest aż nadmiar jeśli nie chcesz w Polsce to za granicą też jej je brakuje.

Skoro jesteś zdrowy to dlaczego żądasz zasiłków?? Te pieniądze niech idą dla potrzebujących którzy nie moga pracować np. na hospicja, a ty się weź za robotę leniu śmierdzący !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 660
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 00:54  
Cytuj
Po co mamy wysylac Ukrainie jakies czolgi ,jak i tak nie oddadza i nie zaplacą za nie.Nic nie będziemy to zakonczy się konflikt i bedzie pokoj.Dostarczajac czołgi i amunicje to tylko przedluzamy konflikt.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3139
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 07:52  
Cytuj
Paradoks polega na tym że mamy w społeczeństwie ministerstwo totalnych nierobów którzy żyją dostatnio a kasa lekko spływa.

Z biedy pracą się nie wyrwiesz w pisowskiej wersji dobrobytu.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 09:11  
Cytuj

Dzień Dobry.

Gospodarka nie może być oparta na emerytach, rencistach, chorych i umierających... ktoś musi się nimi opiekować / pracować.
W starożytnej Grecji chorych i kalekich zrzucano ze skały (dzisiaj mówi się na to "eutanazja"), inwestując raczej w rozwój nauki (dzisiaj np. politologii) i sztuki (te wszystkie słynne rzeźby).
Bez cywilizacji starożytnej Grecji nie było cywilizacji Imperium Rzymskiego, a bez imperium Rzymskiego - za sprawą jego upadku i rozpadu - nie było chrześcijańskich królestw Europy Zachodniej, z których dopiero powstały nowożytne państwa Europy Zachodniej.
Dopiero chrześcijaństwo przyniosło koncepcję opieki nad chorymi, kalekimi i umierającymi... co jednak jest warunkowane sytuację ekonomiczną.
Skąd w Europie Zachodniej wzięła się koncepcja eutanazji ?
Wymyśliła ją III Rzesza, w której chętnie mordowano chorych i kalekich.
A skąd się wzięła III Rzesza ?
Z biedy i ruiny społecznej jaka była w Niemczech po zakończeniu - nawiasem mówiąc przegranej przez Niemcy - I wojny światowej.
Taka sama sytuacja była w Niemczech po zakończeniu II wojny światowej, ale czasy zdążyły się zmienić - powstała Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ), w 1949 roku utworzono NATO, wreszcie w 1952 roku powstała Europejska Wspólnota Węgla i Stali (przyszła Unia Europejska).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 587
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 11:30  
Cytuj
Thomas dobrze mówisz. Więc wykonać ! Do roboty! Nie na utrzymaniu państwa. Pracy jest aż nadmiar dla tych którzy chcą pracować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 13:35  
Cytuj

1. @ stalowe

Właśnie dla mnie się nie znalazła, i dlatego jestem na zasiłku socjalnym z Gminy...
Również mogą mnie Państwo wspierać wysyłając przelewy na numer mojego konta bankowego.

2. Dziś miał miejsce wyjątkowy wściekły szturm wojsk rosyjskich na Awdijiwkę - rosyjscy żołnierze zdobyli hałdę koksu i atakują koksownię w której schronili się ukraińscy żołnierze:

https://maps.app.goo.gl/8R4AziN2NyvZcJER7

Ukraińska armia pilnie potrzebuje większej ilości czołgów PT-91 z Polski.
Garnizon Awdijiwki trzyma się ostatkiem sił, w koksowni i w piwnicach pod blokami.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 19:11  
Cytuj
Nie bójcie się tego powiedzieć.

Thomas to najzwyklejszy Skurwysyn!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
C&R
C&R
C&R
Posty: 78
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 19:33  
Cytuj
I mitoman ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 20:51  
Cytuj

Zdaniem ukraińskich ekspertów do spraw wojskowości, przegranie bitwy o Awdijiwkę będzie oznaczało dla ukraińskiej armii przegranie wojny o całe Donieckie Zagłębie Węglowe.
Ponieważ Awdijiwka jest miasteczkiem przemysłowym, łatwym do ufortyfikowania i dzięki temu silnie ufortyfikowanym przez armię ukraińską.
Jeżeli jednak rosyjska armia weźmie Awdijiwkę, to wejdzie do interioru państwa ukraińskiego - oznaczało by to że Ukraina przegrała wojnę nadgraniczną i wojska rosyjskie wedrą się głęboko do wnętrza kraju, ponownie zagrażając największym miastom w środkowej i wschodniej Ukrainie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 22:16  
Cytuj
Nie martw się Ukrainą tylko swoim bezrobociem.
Zamiast kopiować artykuły zacznij przeglądać oferty pracy.
Skończ być zakałą narodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 23:08  
Cytuj

1. Według najnowszych informacji z ostatniej chwili, wojska rosyjskie atakują od północy i południa wieś Orlivkę, przez którą biegnie do Awdijiwki ostatnia trasa (nr "542") od zachodu będąca jeszcze pod kontrolą ukraińskiej armii:

https://maps.app.goo.gl/Vk1NqHbUSPPkaBQPA

Czy zdaniem Państwa, ukraińska armia zdoła utrzymać koksownię ?

2. Poniżej mogą Państwo zobaczyć dwie linie okopów na południe od Awdijiwki:

https://maps.app.goo.gl/rHdyqC2ebHNAQsq9A

Ta wyżej, bliżej miasta, to linia okopów ukraińskich ("MY"), a ta niżej to linia okopów rosyjskich ("ONI").
Odległość między liniami wynosi około 800 metrów*.
Rażenie żołnierzy nieprzyjaciela z takiej odległości wymaga karabinów snajperskich kalibru Winchester Magnum (7.62 x 67 mm) lub Lapua Magnum (8.6 x 70 mm).
Karabiny snajperskie mniejszego kalibru mają zasięg skuteczny do 600 metrów, a więc zbyt mały.

* podczas I wojny światowej, na Froncie Zachodnim, okopy obu stron były odległe o 300 metrów.
Obecnie - za sprawą rozwoju broni strzeleckiej na przestrzeni ostatnich 105 lat - standardem na Ukrainie jest 800 metrów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Gru 2023r. 23:41  
Cytuj

Dobry Wieczór.

1. Poniżej mogą Państwo zobaczyć ukraińską wyrzutnię kierowanych rakiet przeciwczołgowych typu "Stugna-P":

Obrazek

Panel sterowania:

Obrazek

Względnie mało zaawansowany, dwukanałowy (czarno-biały) detektor podczerwieni umożliwia celne strzelanie w Nocy na odległość do 3 kilometrów.
Do wyrzutni można podłączać tuby zawierające rakiety kalibru 130 mm o przebijalności do 80 centymetrów monolitycznej stali i kalibru 152 mm o przebijalności do 110 centymetrów monolitycznej stali.
Dla porównania, armia niemiecka i armia polska bazują na izraelskich kierowanych rakietach przeciwczołgowych typu Spike-LR o przebijalności do 70 centymetrów monolitycznej stali.

2. W 2024 roku rząd Niemiec chce wesprzeć ukraińską armię sumą 8 miliardów Euro, przejmując po Stanach Zjednoczonych rolę najważniejszego partnera wojskowego Ukrainy.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Gru 2023r. 23:20  
Cytuj

Dobry Wieczór.

1. Według najnowszych szacunków, po stronie rosyjskiej jest około 340 000 poległych żołnierzy, ale strona rosyjska jest gotowa utracić do 500 000 do końca 2024 roku (spośród 1.5 miliona zmobilizowanych żołnierzy).

2. Po stronie ukraińskie jest około 77 500 poległych żołnierzy i szacuję że do końca 2024 roku ukraińska armia utraci kolejnych około 27 000.
Tylko że na Ukrainie zostało zaledwie około 25 milionów ludzi, więc "sito" mobilizacyjne musi zostać bardzo zagęszczone.
Już teraz odsyłają na front żołnierzy* ze protezami nóg, w myśl założenia że protezę można wymienić wiele razy, więc ten sam żołnierz może wejść na minę wiele razy.

* na ochotnika. Nie przymusowo.
Kto chce wrócić na front, ten wraca.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 92 93 94 95 96 97 98 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »