NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 95 96 97 98 99 100 101 »
Wieści z frontu na Ukrainie,
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Sty 2024r. 17:14  
Cytuj

Dobry Wieczór.

1. Już za dwa miesiące rusza wiosenna ofensywa rosyjskiej armii.
Relacja "na żywo" z frontu będzie prowadzona wyłącznie w tym wątku forumowym.
2. Niech Państwo pamiętają o wysyłaniu hojnych przelewów na numer mojego konta bankowego.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2024r. 17:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 05:05  
Cytuj
Top 10 prywatnych firm wojskowych na świecie

Najlepsze siły do wynajęcia: 10 najlepszych prywatnych firm wojskowych na świecie
W dzisiejszym szybko rozwijającym się globalnym krajobrazie prywatne firmy wojskowe (PMC) stały się znaczącymi graczami w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. Organizacje te, często działające w skali globalnej, oferują szereg usług, w tym doradztwo wojskowe, logistykę, wywiad, a nawet operacje bojowe. W tym poście na blogu zagłębimy się w 10 najlepszych prywatnych firm wojskowych, badając ich pochodzenie, obszary specjalizacji i kontrowersje związane z ich działalnością.

1. Academi (dawniej Blackwater):

Academi, wcześniej znany jako Blackwater, to amerykański prywatny budowniczy wojskowy założony 26 grudnia 1996 roku przez byłego oficera Navy SEAL Erika Prince'a. Jest to jedna z najbardziej niesławnych prywatnych firm wojskowych, znana z zaangażowania w różne operacje bezpieczeństwa i wojskowe na całym świecie.

2. Bezpieczne rozwiązania G4S:

G4S Secure Solutions (USA) to amerykańska / brytyjska firma świadcząca usługi bezpieczeństwa i drugorzędna G4S plc. G4S to brytyjska międzynarodowa firma świadcząca usługi ochroniarskie, która oferuje szeroki zakres usług, w tym doradztwo w zakresie bezpieczeństwa i prywatne usługi wojskowe.

3. DynCorp Międzynarodowy:

DynCorp formalnie DynCorp International, był amerykańskim prywatnym promotorem wojskowym. DynCorp jest globalnym dostawcą usług rządowych, który oferuje różnorodne usługi, w tym wsparcie bezpieczeństwa i wojskowe.

4. Potrójny Baldachim:

Triple Canopy, Inc., to amerykańska prywatna firma ochroniarska, która zapewnia zintegrowane usługi w zakresie bezpieczeństwa, wsparcia misji i zarządzania ryzykiem. Pomocnik Constellis, Triple Canopy zapewnia bezpieczeństwo, wsparcie misji i usługi zarządzania ryzykiem dla klientów rządowych i komercyjnych.

5. Służby Obronne Aegis:

Aegis Defence Services to brytyjska prywatna firma wojskowa i prywatna ochroniarska z zagranicznymi biurami w Afganistanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Iraku. Usługi wywiadowcze i szkoleniowe dla rządów, organizacji globalnych i klientów prywatnych.

6. Constellis:

Constellis zapewnia kompleksową obsługę ryzyka i kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa w celu ochrony ludzi i infrastruktury na całym świecie. Wiodący dostawca usług zarządzania ryzykiem, pomocy humanitarnej i zintegrowanych usług bezpieczeństwa dla klientów rządowych i komercyjnych.

7. Ryzyka Kontrolne:

Control Risks to globalny zespół ekspertów pracujących razem, aby pomóc Twojej firmie zarządzać ryzykiem i zbudować główny plan dla wybuchowego świata. Globalna firma zajmująca się administracją ryzyka, która oferuje między innymi usługi bezpieczeństwa i wywiadu.

8. GardaWorld:

GardaWorld jest wiodącym dostawcą rozwiązań bezpieczeństwa zdesegregowanych: oceny ryzyka, personelu bezpieczeństwa, usług kontroli i usług zarządzania gotówką. Kanadyjska prywatna firma ochroniarska, która oferuje zakres usług, w tym usługi doradztwa w zakresie ochrony bezpieczeństwa.

9. Securitas AB:

Securitas to szwedzka firma świadcząca usługi bezpieczeństwa w zakresie powszechnego, która dostarcza rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa na całym świecie.

10. Hart Bezpieczeństwo:

Hart to prywatna firma zajmująca się bezpieczeństwem i ryzykiem, znana ze swoich usług w nieprzyjaznych środowiskach.

„Prywatne firmy wojskowe (PMC), alternatywnie określane jako prywatne firmy ochroniarskie, wykonawcy wojskowi lub prywatne firmy wojskowe, to prywatne korporacje, które świadczą różnorodne usługi wojskowe i bezpieczeństwa rządom, podmiotom międzynarodowym i różnym klientom. Firmy te świadczą szereg usług, obejmujących pomoc logistyczną i zbrojne operacje bojowe, i działają autonomicznie, niepołączone z siłami zbrojnymi jakiegokolwiek rządu."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 20:10  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Poniżej opuszczona dzielnica Lwowa, zniszczona w wyniku ataków rosyjskich dronów-kamikadze:

Obrazek

Lwów było kiedyś ważnym ośrodkiem turystyki, znanym z wielu zabytków.
Dziś wyludnione miasto stopniowo popada w ruinę.
W opuszczonych budynkach koczują bezdomni i osoby ukrywające się przed mobilizacją.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4960
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 06:58  
Cytuj
CYTAT

Dzień Dobry.

1. Ja cały czas pozostaję bezrobotny, i czekam na jakąś pracę albo zasiłek socjalny.


Tomusiu.zaklopotany
Czekaj dalej na pracę.placze
Ona już idzie,ale się jej do ciebie,jakoś nie śpieszy.mlotek
Zasiłek 500 plus tobie się nie należy,tak więc pozostał ci pogrzebowy.
Własny.potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4960
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 07:00  
Cytuj
CYTAT

@ bzk

Rzeczywiście, rosyjska rakieta mogła przelecieć nad całą Ukrainą, wlecieć nad Polskę, a potem zawrócić i polecieć z powrotem do Rosji... i na końcu zatopić kolejny rosyjski okręt zakotwiczony w Sewastopolu.
Nie pomyślałem o tym.

To zbocze góry Suchy Obycz.
Jest to jednak informacja tajna, dostępna wyłącznie w tym wątku forumowym.



Twój "radar" to wykrył?co
"nie pomyślałem'-to faktycznie,twoje drugie imię.Ćwok jesteś,to następne moje określenie dla tłumoka...good

I ostatni problem.Twój wpis.chytry
-"Jest to jednak informacja tajna, dostępna wyłącznie w tym wątku forumowym.":szok:
Debilu z zadupia.zaklopotany
Jeśli coś,czyli info pojawi się w necie,nigdy nie zaginie kacapski szpiegu.mlotek
Posrany jesteś,ale chcesz istnieć na forum.good

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 11:49  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. Jutro jadę do Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu, a tymczasem wciąż czekam na jakąś wiadomość z Urzędu Gminy.
Niech Państwo nie żałują hojnych przelewów.
2. Tymczasem na Ukrainie jest już Czwartek - linia frontu nie przesuwa się, trwają jedynie walki pozycyjne oparte o wymianę ognia artyleryjskiego i ognia z broni strzeleckiej.
Wiosenna ofensywa rosyjskiej armii rusza w Marcu 2024.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 17:19  
Cytuj
Będę robił kilka przelewów opłaty itp. ile chcesz kaski 100, 500, 1000??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 17:27  
Cytuj

1. @ admin

Nie chcę żebyś pomyślał że jestem jakiś chciwy / zachłanny.
Może być 100 złotych, albo 50 złotych.

2. Poniżej widać rosyjskiego snajpera w pobliżu Awdijiwki, wypatrującego ukraińskich żołnierzy:

Obrazek

3. Tymczasem sytuacja ukraińskiej armii pogarsza się z każdym miesiącem.
Trwają protesty rodzin żołnierzy którzy są na froncie już około 2.5 roku bez przerwy i domagają się zdemobilizowania.
Pod presją społeczną, dowództwo ukraińskiej armii przyznało że maksymalny okres służby nie powinien przekraczać 36 miesięcy.
Jednocześnie brakuje nowych ochotników, a wielu rezerwistów ukrywa się przed mobilizacją.
Wydaje się że Ukrainę mogły by uratować jedynie masowe deportacje rezerwistów którzy przebywają zagranicą, zwłaszcza w Polsce i w Niemczech.
W ciągu najbliższych dwóch miesięcy - do Marca 2024 roku - ukraińska armia musi pozyskać minimum 350 000 nowych żołnierzy.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 20 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2024r. 08:24  
Cytuj
Tomku, w innym temacie stwierdziłeś, że nikt cię nie chce zatrudnić i nie ma dla ciebie żadnych ofert pracy.

Mam pytanie, czy zamierzasz siedzieć trzeci rok na bezrobociu, czy zniżysz się do pracy fizycznej?

Mnie wydaje się, że lepiej ubrudzić sobie ręce i zarobić te 3 tysiące niż żebrać o kasę na forum i czekać nie wiadomo na co.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2024r. 15:16  
Cytuj

@ starsky

Właśnie ja w tej chwili polegam głównie na wsparciu użytkowników forum.
Wciąż nie ma dla mnie żadnych ofert pracy, również fizycznej.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1481
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 15:16  
Cytuj
Zobacz Tomku jak Twoja narracja rozjeżdża się z tymi danymi. Kto tu mija się z prawdą?

https://x.com(...)772?s=20

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 15:23  
Cytuj

1. @ HIV

Użytkownik do którego profilu podałeś link, to pro-rosyjski "troll".
Oszacowałem że do Maja 2024 roku straty wyniosą:
- około 500 000 poległych po stronie rosyjskiej;
- około 117 000 poległych po stronie ukraińskiej.

2. Tymczasem na Ukrainie dzieją się straszne rzeczy.
Wezwania do stawienia się w celu zmobilizowania dostają nawet osoby które poległy na froncie i nie żyją od jakiegoś czasu, lub są już w trakcie czynnej służby wojskowej.
Ogólnie panika i desperacja, bo do Marca z każdym dniem bliżej.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1481
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 15:28  
Cytuj
Zaraz, zaraz. Nawet jeśli to prawda, to kto kłamie?

Dlaczego z góry zakładamy, że tamta strona kłamie a ta mówi prawdę?

W linku, który podałem, on tylko cytuje ukraińskiego polityka, dodając do wypowiedzi materiał filmowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 15:33  
Cytuj

@ HIV

Ukraińska armia w miarę trafnie podlicza straty rosyjskiej, ja równolegle podliczam straty ukraińskie które ukraiński rząd raczej stara się ukrywać... i stąd takie ostateczne wyniki.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1481
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 15:36  
Cytuj
Opierasz się na "zeznaniach" jednej ze stron. A to z założenia niewiarygodne.

Przy okazji, tu drugi profil "rosyjskiego trolla", a tak naprawdę Polaka znienawidzonego przez obecny reżim. Profil, na którym możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, o których nie przeczytamy w mediach głównego ścieku. Mi to przypomina sytuację z PRLu i zagłuszanie przez komunistów Radia Wolna Europa. Tylko teraz zagłusza druga strona.

https://twitter.com/PanasukPetr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4960
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 16:16  
Cytuj
Olej debila z Szówska.zaklopotany

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4960
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 16:53  
Cytuj
CYTAT
Będę robił kilka przelewów opłaty itp. ile chcesz kaski 100, 500, 1000??

@administrator
Rób przekazy po 1 zł(koszt teraz to chyba 3,40),ale z adnotacją np.na dziurawe kondony,na leki p-ko sraczce,na leczenie psychiatryczne itp.good

Nie musisz podawać swoich prawdziwych danych.
W maju wyślij info do skarbówki z potwierdzeniami.
Ciekawe czy do końca kwietnia przyszłego roku,wykaże to w dochodach.co

Ja czekam do maja i robię info do US.Podpierdolę nieroba,ale trudno-mój obywatelski obowiązek!!!.chytry

A teraz na jego adres domowy,a mam taki- sam podał, będzie miał regularny "dochód" 1 zyl na m-c.:szok:
I obciach w na poczcie, kiedy będą czytali tytuł przekazu na papierkowym zleceniu.good

Niestety nie mogę ujawnić jego adresu-RODO,ale mogę z niego korzystać-sam mi podał.Debil.potluczony

Jeśli masz "zbędną" stówkę,przeznacz na schronisko dla zwierząt,bo z tego większy pożytek, niż z karmienia yeb@nnego bezroba.ok

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 17:18  
Cytuj

1. @ HIV

To nie kwestia "zeznań", tylko bieżącego podliczania strat.
Co do propagandy, to obie strony mają skłonność do "przejaskrawiania" strat przeciwnika i zaniżania strat własnych - to normalne.
Na tym polega propaganda.

2. Odnoszę rażenie że ukraińskie Wojskowe Centra Rekrutacji są rozliczane z ilości wysłanych wezwań do stawienia się.
Więc wysyłają aby więcej, nawet bez sprawdzania czy ktoś pracuje, czy czasem już nie jest żołnierzem, czy czasem już nie umarł.
Ale w Rosji jest podobnie - były przypadek że wezwania do mobilizacji były rozdawane podczas pogrzebu na cmentarzu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 17:54  
Cytuj
jusek

Już nie będę robił przelewów. Wysłałem parę groszy Thomasowi płacąc rachunki, ale pieniążki wróciły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 19:24  
Cytuj

@ admin

Numer konta jest poprawny.
Jak przelew mógł nie dojść ?
Spróbuj jeszcze raz.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 20:28  
Cytuj
Nazwa banku: Bank Pekao S.A., I O. w Stalowej Woli
SZCZEGÓŁY OPERACJI
Typ operacji: ZWROT PŁATNOŚCI
BANK PEKAO S.A.
CENTRALA ul. Żubra 1 01-066 Warszawa
ZWROT TRANSAKCJI
WYKONANEJ
Z DNIA 04/01/2024
52 9096 0004 3001 0078 3945 0002

Kwota operacji: 150,00 PLN
Kwota uznania: 150,00 PLN
Data księgowania: 04/01/2024
Data waluty: 04/01/2024

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 20:41  
Cytuj

@ administrator

Wyczytałem że bank może zablokować przelew w sytuacji wątpliwości co do źródła pochodzenia pieniędzy... ale nie wiem jak to ma się do twojego przelewu.
Czy wpisałeś tytuł przelewu, swoje dane jako nadawcy i nazwę odbiorcy ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4960
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 23:49  
Cytuj
Ja mam wątpliwości nie co do stanu jego konta,a poczytalności.zaklopotany

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Sty 2024r. 13:20  
Cytuj

1. @ administrator

Daj znać czy przelew poszedł.
Tytuł przelewu może być np. "Na Pepsi 2 litry"
Konto: 52 9096 0004 3001 0078 3945 0002
Odbiorca: "Bank Spółdzielczy w Jarosławiu".
Dobre i 150 złotych - Dziękuję.

2. Poniżej widać ukraińskiego żołnierza którego nie wypuszczali z okopu od dwóch lat:

Obrazek

Z czasem uległ dziwnym deformacjom.

P.S. Niech Państwo nie żałują hojnych przelewów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2024r. 16:31  
Cytuj
CYTAT


2. Poniżej widać ukraińskiego żołnierza którego nie wypuszczali z okopu od dwóch lat:

Obrazek

Z czasem uległ dziwnym deformacjom.



Ja myślę że rodzice z domu cię nie wypuszczali i twój mózg się zdeformował.
Normalny zdrowy człowiek by nie pisał takich głupot.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 95 96 97 98 99 100 101 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »