NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
USB czy plyta DVD ,
Posty: 93
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2022r. 09:30  
Cytuj
Mam pytanie czy robi to różnice instalując Windows 10 z USB czy z płyty DVD na laptopie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2022r. 09:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Lis 2022r. 09:55  
Cytuj
Z USB będzie szybciej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2022r. 11:22  
Cytuj
Jak wygląda instalacja z USB Windows 10 ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2022r. 11:43  
Cytuj
CYTAT
Jak wygląda instalacja z USB Windows 10 ?


Identycznie jak z płyty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Lis 2022r. 12:23  
Cytuj
ktos jeszcze uzywa napedu? ja juz od kilku lat nie mam nawet miejsca na ten wynalazek...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2022r. 12:30  
Cytuj
CYTAT
ktos jeszcze uzywa napedu? ja juz od kilku lat nie mam nawet miejsca na ten wynalazek...


w ZUSie jeszcze dyskietek używają ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4964
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Lis 2022r. 14:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
ktos jeszcze uzywa napedu? ja juz od kilku lat nie mam nawet miejsca na ten wynalazek...


w ZUSie jeszcze dyskietek używają ;)


Na jednej 10 MB mają całą bazę danych, łącznie z Wikipedią.good
A na poważnie-Do ustawiania w pasjansa,to im wystarcza.potluczony

JEZUS WAS WSZYSTKICH KOCHA, ABYM JA NIE MUSIAŁ TEGO ROBIĆ.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 211
Dołączył: 28 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 06:45  
Cytuj
Jedyna różnica to czas jaką przeznaczysz na instalacje systemu. Z płyty jest trochę dłużej - może ze 20-25 minut dłużej
Przy instalacji z USB mogą pojawić się problemy.
Czasem wyskakuje komunikat że nie znaleziono systemu na nośniku USB, ale jest to do obejścia.
I to nie jest tak że kopiujesz obraz z systemem na pendive - używaj do tego albo rufusa albo narzędzia do tworzenia "nośnika" systemu od majkrosoftu.
W BIOSie musisz mieć ustawione botowanie z USB niektóre komputery mają to z automatu a w niektórych trzeba ręcznie ustawić

Jak nie ogarniesz tego zapytaj jakiegoś kolegi a za piwo na pewno Ci nowy system postawi ;)

PS obraz najlepiej ściągnąć ze strony majkrosoftu i nie szukaj na torrentach czy innych stronach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2023r. 11:14  
Cytuj
Mam toshiba satelita c55d-a-13g i jak włączyć tego BIOS? I czy muszę to włączać podczas instalacji Windows 10 z USB?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2023r. 11:41  
Cytuj
A ja proponuję obejrzeć filmy na YouTube, np. ten:

https://youtu.be/O9ychHR-2DI

Jeśli instalator wystartuje, to nic nie musisz robić. Jeśli nie, to musisz wejść do BIOS-u i zmienić kolejność startu, żeby najpierw startował z USB.

Jeśli masz włączony Secure Boot, to komputer może nie wystartować z USB i wtedy w BIOS-ie wejdź do zakładki "Security" i tam przestaw "Secure Boot" na "Disabled".

Jak wejść do BIOS-u, to różne są klawisze. Czasem ten klawisz wyświetla się na ekranie po włączeniu komputera, a jak nie, to trzeba znaleźć na stronie producenta lub na forach. Tutaj gość odkrył, że Fn+F12

https://youtu.be/6sgaP91e2UY

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2023r. 11:45  
Cytuj
jak włożysz pendriwa z systemem do gniazda to komputer od razu go wykryje i zapyta co chcesz zrobić. Postępuj zgodnie z poleceniami i sugestiami na monitorze. Nic nie trzeba ustawiać w biosie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2023r. 09:55  
Cytuj
Próbowałam 2 razy zainstalować Windows 10 z USB ale niepowodzenie i nie wiem co jest źle. Laptop widzi system wszystko robiłam zgodnie z sugestiami ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Sty 2023r. 10:49  
Cytuj
CYTAT
jak włożysz pendriwa z systemem do gniazda to komputer od razu go wykryje i zapyta co chcesz zrobić. Postępuj zgodnie z poleceniami i sugestiami na monitorze. Nic nie trzeba ustawiać w biosie.


A jestes pewien? moze pokazuje np tylko logo na starcie? jak ktos sie nie zna i nie zmieni w biosie albo nie sprawdzi gdzies ktorym sie wlazi do boot menu to nic nie poradzi... najlepiej niech sie za instalacje windowsa nie zaabiera bo skonczy sie na wizycie bardziej doswiadczonego kolegi. Niektore lapki maja tez specjalne przyciski do uruchomienia bota oj ile ja sie kiedys z takim nameczylem az w koncu poszukalem na necie ocb. Co do robienia bota np z rufusa jest przecie opcja mbr/gpt ntfs/fat32 co moze pozniej sporo utrudnic korzystanie z komputera. Polecam jakis dobry poradnik na YT albo poprosic kogos doswiadczonego. Komus ogarnietemu zajmie to okolo 40 minut(ze sciagnieciem sterownikow)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »