NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Android Firefox - brak neta, .
Posty: 211
Dołączył: 28 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Lis 2023r. 21:10  
Cytuj
Potrzebuję porady.
Mam w telefonie zainstalowanego najnowszego androida a do przeglądania internetu używam firefoxa i na tym się skupmy. Na karcie plusa wszystko śmiga, na wifi wszystko śmiga, na chrome czy duckduckgo śmiga, inne aplikacje czy google play działają.
Problem pojawia się gdy wkładam do telefonu inną kartę (z nju) to z automatu firefox nie otwiera stron internetowych (reszta jak wyżej działa). Testowałem tę kartę na innym urządzeniu (telefonie) i nie ma żadnych problemów z przeglądaniem internetu na ff.
Żeby było śmieszniej włożyłem drugą kartę nju do telefonu i ten sam problem wszystkie internety działają tylko ff nie chce otwierać stron internetowych.

Pojawiają się dwa komunikaty:

Obrazek
Obrazek

Jakieś pomysły?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2023r. 21:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2023r. 22:48  
Cytuj
Jeśli na WiFi działa, to problem jest prawdopodobnie po stronie operatora.

Sprawdź 2 rzeczy:

1) Czy Firefox jest skonfigurowany, aby używał serwera proxy. W wersji mobilnej trzeba pogrzebać w about:config tak jak w instrukcji:

https://www.fongu(...)android/

2) Czy dla danych komórkowych używasz proxy - tego nie powinieneś zmieniać bez potrzeby:

https://www.cactu(...)network/

Jak wkładasz kartę z nju, to przychodzi SMS z autokonfiguracją?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 211
Dołączył: 28 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lis 2023r. 07:12  
Cytuj
about:config w wersji mobilnej ff od kilku lat jest już nie dostępne. Na reddit piszą że dostępne jest w wersji beta oraz nightly.

Żadnych proxy nie używam. SMS konfiguracyjny to ja parę ładnych lat nie widziałem w żadnej sieci. Jak miałem telefon z fizyczną klawiaturą owszem takie smsy były, ale odkąd mam smartfona takiego smsa nie było a smartfonów miałem z 5. Co nie zmienia faktu, że sieć może wysyłać taką informację na telelfon a ja nie muszę o tym wiedzieć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »