NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Koniec Belgii - likwidacja kraju,
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 02:50  
Cytuj

Dzień Dobry.

W Czerwcu 2024 roku spodziewane jest strukturalne bankructwo, rozpad i ostateczna likwidacja Belgii jako kraju.
Brak zasiłków socjalnych dla bezrobotnych, brak przemysłu ("gospodarka ekologiczna"), drożyzna w sklepach i napięcia etniczne pomiędzy poszczególnymi regionami kraju doprowadziły do ostatecznego krachu.
Belgia rozpadnie się na Brukselę (obecnie miasto stołeczne), Flandrię, Walonię i Antwerpię, które zostaną administracyjnie przyłączone do krajów ościennych.
Mówiąc wprost - zapowiada się rozbiór Belgii.
Większość weźmie Francja, ale wiadomo że swoje wezmą też Niemcy i Niderlandy.
Nieformalna stolica Unii Europejskiej zostanie prawdopodobnie - bo to jeszcze nic pewnego - przeniesiona z Brukseli do Wiednia.

A jakie jest zdanie Państwa w tej sprawie ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 02:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 277
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 10:55  
Cytuj
Czas najwyższy.

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 12:06  
Cytuj
Skoro to sztuczny twór i te 3 regiony chcą niezależności to czemu miałby się nie rozpaść i jeśli jedynym spoiwem jest monarchia to tym bardziej umiech
A przeniesienie stolicy UE z Brukseli raczej bezsensowne: Bruksela jako samodzielne miasto-państwo brzmi tak fajnie-kosmopolitycznie umiech))))))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 12:47  
Cytuj

Projekt znany jako "Belgia" nie sprawdził się.
Zamiast tworzyć miejsca pracy i w ten sposób wydolną gospodarkę zdolną sponsorować zasiłki dla bezrobotnych, to promowali jakieś chodzenie do psychologów / psychiatrów, eutanazję, ekologię, koncerty muzyczne... no cóż.
Za pięć miesięcy Belgii już nie będzie - przepadła w pomroce dziejów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 13:39  
Cytuj
smiech2
CYTAT

Projekt znany jako "Belgia" nie sprawdził się.
Zamiast tworzyć miejsca pracy i w ten sposób wydolną gospodarkę zdolną sponsorować zasiłki dla bezrobotnych, to promowali jakieś chodzenie do psychologów / psychiatrów, eutanazję, ekologię, koncerty muzyczne... no cóż.
Za pięć miesięcy Belgii już nie będzie - przepadła w pomroce dziejów.



Wydolna gospodarka nie jest po to aby utrzymywać darmozjadów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 15:25  
Cytuj

@ Sanowy

Ale dzięki zasiłkom socjalnym, bezrobotni mają za co żyć.
Nie są niezadowoleni i kibicują partii rządzącej*, a oprócz tego tworzy się wizję społeczeństwa w którym nikt nie jest pozostawiony bez środków do życia.
Oczywiście mam tu na myśli bezrobotnych którzy chcą pracować / szukają pracy.

* a to z kolei oznacza wygraną w kolejnych wyborach parlamentarnych.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1481
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 16:54  
Cytuj
Zasiłki czy renty (jak zwał tak zwał) i to na godnym poziomie powinny otrzymywać tylko osoby kalekie lub chore, czyli niezdatne do pracy.
Dla zdrowych osób żadnych socjali, bo to tworzy patologię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 20:06  
Cytuj

@ HIV

"(...) osoby kalekie lub chore, czyli niezdatne do pracy."

Dla takich osób są renty.
Im zasiłek socjalny już nie pomoże, ponieważ są to osoby dla których perspektywą są tylko Domy Pomocy Społecznej i hospicja.
Zasiłki socjalne potrzebne są osobom bezrobotnym, poszukującym pracy.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 621
Dołączył: 31 Sty 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 22:53  
Cytuj
CYTAT

@ HIV


Zasiłki socjalne potrzebne są osobom bezrobotnym, poszukującym pracy.



i ten bezrobotny będąc na zasiłku będzie szukał tej pracy do końca życia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 23:10  
Cytuj

@ jabar

To już sprawa indywidualna - jeden znajdzie, drugi nie znajdzie.
Ja sam już trzeci rok jestem bezrobotnym, zarejestrowanym w PUP Jarosław.
Ale wczoraj byłem w Urzędzie Gminy i złożyłem zarówno podanie o pracę jak i wniosek o nowy zasiłek socjalny (poprzedni miałem na cztery miesiące i już mi się wyczerpał).
W Niemczech wszyscy bezrobotni mają stały zasiłek - nieco ponad 400 Euro (coś jak u nas 400 złotych).
Dlatego ludzie chętnie przyjeżdżają do Niemiec i obecnie mieszka tam już 84 miliony ludzi.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1481
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2024r. 23:18  
Cytuj
Tomku, a czy kiedykolwiek w swoim życiu pracowałeś w normalnym wymiarze godzin? A jeśli tak, to co robiłeś i jak długo trwała ta praca w sensie od zatrudnienia do zwolnienia i z czyjego powodu było zwolnienie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 11:53  
Cytuj

@ HIV

Przecież wszyscy wiedzą że jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli.
Tylko że od jakiegoś czasu... od trzech lat... zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu jako bezrobotny.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1481
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 14:28  
Cytuj
Ale ja pytałem, czy kiedykolwiek pracowałeś?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 14:32  
Cytuj

@ HIV

Byłem żołnierzem, ochroniarzem, stażystą biurowym, stażystą kancelaryjnym, robotnikiem gospodarczym... moja kariera załamała się w Grudniu 2021 roku.
Potem zostało mi już tylko forum Stalowego Miasta, gdzie napisałem od tamtego czasu 1700 postów i gdzie podaję numer konta bankowego aby ludzie mogli mnie wspierać.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1481
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 14:40  
Cytuj
No to tego typu prace nadal są dostępne. Czemu nie pracujesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 15:18  
Cytuj

@ HIV

Nie ma ofert zatrudnienia.
Nikt nie chce mnie zatrudnić.
Może trzeba było nie dawać polskich PESEL-i 600 tysiącom Ukraińców ?
A teraz jeszcze rząd Donalda Tuska zgodził się na "pakt migracyjny" i do Polski będą zsyłani uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu.
W ten sposób dla Polaków zawsze będzie brakowało pracy.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 16:37  
Cytuj
To nie będą świeżaki niemoty z Bliskiego Wschodu i Afryki. To będą zahartowani, wycwanieni, bezczelni, wypasieni deportowani z Zachodu.

Będą nienawidzić pobytu w Polsce, będą nami gardzić, nasza religia, naszym bezwartościowym językiem. Będą marzyli o wyjeździe na Zachód z Polski. To najgorsze co można zrobić żeby nas nienawidzili i nigdy się nie zintegrowali nawet najinteligentniejsi. Prawie jak zsyłka,,,
Łatwiej będzie wymienić POKOmune od nich umiech

Nadal się łudzicie co relokacja oznacza nie wiem zaklopotany
Lud zachodnioeuropejski zaczął się burzyć juz wszędzie,,, a 2 mln Palestyńczyków wygnanych z domu to naprawdę czysta uzasadniona nienawiść przeniesiona do jewropy.


Nie wiemy nawet co nas dokładnie czeka, może właśnie Palestyńczycy???
:szok: ale wiemy ze Donek to herszt najgorszego sortu grupy targowiczan.

Będą z murzynkami i czerwonymi jechali Polaków na zmiany jak dotąd jechali po Zachodnich społeczeństwach libki z lewakami. Zachodnie społeczeństwa chcą się tym szambem dzielić. To oczywiste.

Hałownia, przeszedłeś do historii jako kuń trojański wraz z Mecenasem Koniem i kucami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 18:40  
Cytuj

@ Art

Oni będą trafiali do tzw. "centrum imigracyjnych", czyli do obozów dla uchodźców.
Ale oczywiście będą wychodzić na miasto i "szukać pracy".
Czy znajdą ?
Myślę że kluczowa będzie nauka języka polskiego.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sty 2024r. 18:57  
Cytuj
Sprawdź co Duńczycy, Szwedzi wywnioskowali ze swoich poczynań. Musiałyby być kosmicznie niemądre bo by ich nie zmieniali. Szczególnie Duńczycy poszli po rozum do głowy.

Ale dlaczego polskojęzyczni muszą być przed i po niemądrzy to ja nie wiem Myślę ze nam źle życzą tępe dzidy.

Unijne prawo musi rozwiązać problem warunków deportacji zanim zaczną nam relokować na siłę kogo tylko zechcą. Deportacja to bilateralna umowa państwowa, relokacja to unijna umowa wymyślona dla Demoludów. Przyjmujemy tylko z tych krajów z którymi mamy umowę o deportacji. Nie wierze ze Donek o to zadba dobrowolnie ale Konfa ma wielką okazje cos "zrobić" zamiast na okrągło krytykować opozycje smiech2


Kto nie ma umowy deportacyjnej, ten za karę skazany jest na klęczenie w kącie na grochu a inni się z niego śmieją. W obecnym stanie możemy tylko przyjmować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 15:29  
Cytuj

Dzień Dobry.

Naszła mnie refleksja że Art może mieć rację, i Bruksela chce przywrócić koncepcję Polski jako "Generalnego Gubernatorstwa" - będą tutaj zsyłali wszystkich niewygodnych, robiących problemy uchodźców którzy w krajach Europy Zachodniej wchodzili w konflikt z prawem lub nie byli w stanie znaleźć pracy.
A potem będą robić reportaże o warunkach życia imigrantów w "polskich obozach koncentracyjnych" (centrach imigracyjnych), jak to Polska źle traktuje imigrantów.
Przez kilka dni wszystko przemyślałem, i doszedłem do wniosku że Art mogła to "rozgryźć".


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 20 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2024r. 17:46  
Cytuj
Nabieracie się na propagandę populistów jak te durne pelikany.

żaden 'uchodźca' nie chce mieszkać w Polsce.

Jak się dostają do naszego kraju to mają tylko jeden dylemat, czy spierniczać do niemiec czy do szwecji.

W naszym kraju trzeba pracować na życie (pozdro Tomek), a to zniechęca przybyszy z afryki i arabii.

To pieprzenie o najeździe uchodźców na Polskę to tylko zasłona dymna.

Prawdziwym problemem jest handel wizami i systemowe masowe sprowadzanie taniej siły roboczej zaczęte przez rząd pisu.
I to z krajów mocno innych kulturowo.

Nie pracujecie w strefie przemysłowej stalówki to tego nie widzicie, ale po końcu zmiany na bramie pod niektórymi firmami to jest kolorowo jak na zachodzie.

Obudzicie się dopiero jak ktoś podniesie kwestię budowy pierwszego meczetu dla nowych mieszkańców w Stalowej, ale wtedy będzie za późno.

Chociaż z drugiej strony to tak się zastanawiam, czy nie lepszy dla społeczeństwa jest pracujący legalnie obcokrajowiec czy taki na 100% "polski polak" siedzący na bezrobociu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Sty 2024r. 04:11  
Cytuj
Starsky, twoje "oświecanie" poraża najbardziej tępych.

CYTAT
To pieprzenie o najeździe uchodźców na Polskę to tylko zasłona dymna. Prawdziwym problemem jest handel wizami i systemowe masowe sprowadzanie taniej siły roboczej zaczęte przez rząd pisu.


Nachodzcy zostaną tu wysłani a my jesteśmy zobowiązani ich zatrzymać i utrzymywać. Gastarbeiterzy sprowadzani przez międzynarodowe agencje to inna grupa, ich nikt nie utrzymuje.

Bez umowy deportacyjnej będziemy mieli związane ręce w pozbywaniu się niereformowalnych cwaniaków. Wspomnicie moje słowa. Nielegalna imigracja to największa bolączka sytuacji w Niemczech, Francji itd. Nie potrafią ich sprawnie deportować. Aczkolwiek jest widoczna zmiana.
Protesty w Niemczech, Holandii i Francji etc są bardzo poważne jak i powszechne i skończą się utratą władzy lewicy/zielonych na rzecz AfD w Niemczech które nas najbardziej interesują. A AfD z niemiecką precyzją tych obiboków błyskawicznie się pozbędzie, my ich dostaniemy bo nie mamy z takim rządem jak PO. Niemcy nie chcą ich utrzymywać, to jest słowo kluczowe w tej sytuacji, utrzymywać. To jest wyborcza bomba w Niemczech a nie brak gastarbeiterów których chcą tak samo jak Polaków u siebie do niskopłatnej roboty u siebie.

Liberalna lewica cierpi na takie samo odmóżdżenie w kazdym kraju i będą nielegalnych u nas bronić jak Konstytutek a My nie będziemy mogli ich odesłać do ewropy bo,,, nie możemy zgodnie z paktem o relokacji. Chyba ze najgorszych deportujemy do kraju pochodzenia. Na tym nam zależy w pierwszej kolejności. To jedyny ratunek z szamba w jakie wpuściła nas Trzecia Noga.

Umowa o relokacji służy do proporcjonalnego rozmieszczenia Murzynków i Arabów po EU. Ich narodowe pochodzenie nie ma tu żadnego znaczenia bo to byłaby oczywiście dyskryminacja. Raz przyjęty mechanizm o kwotach sprowadzanych do EU będzie przyciągał jak najgorszy magnes. Początkowo nikt do nas nie będzie chciał emigrować ( tylko siłowo relokowani z Niemiec i innych no go zone ) ale gdy ilość emigrantów urośnie to zaczną.
Oby nie Palestyńczycy bo będzie boom boom, ci ludzie nie znają pokoju tylko wojnę.

Kochani POKO, po równo będą ubogacać ale najgorszymi z oczyszczającej się Europy Zachodniej cool girl

Wsłuchajcie się dokładnie, włączcie napisy, to jest nowa polityka imigracyjna na Zachodzie. Szukają kozła ofiarnego.
A teraz zastanówcie się czemu służy relokacja w EU?

https://www.youtube.com/watch?v=xFZjSwzdFyM
https://www.youtube.com/watch?v=RYPcw5s7JD8
https://www.youtube.com/watch?v=x4afwGepMkM

nara

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 17 Maja 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sty 2024r. 19:05  
Cytuj
Thomas-W, może przestał byś użalać się nad sobą i wziął do uczciwej pracy, marudzisz i marudzisz. Byłeś tym i tym i jak to mówią byłeś leśniczym i na końcu niczym. Ciekawe gdzie będziesz emerytury kiedyś szukał i jak tu "jabar" napisał, będziesz całe życie bezrobotnym szukającym pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »